Ющенко: дефіцит бюджету буде вдвічі більше, ніж каже Тимошенко

Глава держави знову жорстко розкритикував бюджетну політику уряду, назвавши її непрофесійною і такою, що поглиблює кризу.

Президент Віктор Ющенко вважає, що фактично дефіцит державного бюджету на 2010 рік становитиме 106 млрд грн.

Про це Ющенко сказав на зустрічі з провідними науковцями, експертами щодо проблем економічної та фінансової кризи і перспектив розвитку економіки.

Глава держави жорстко розкритикував бюджетну політику уряду, назвавши її непрофесійною і такою, що не бореться з кризою, а навпаки - поглиблює її.

"Видуманий бюджет не на правдивій економіці призвів до того, що державні стосунки в економічній сфері стали контрпродуктивними і призвели до глибокого падіння", - сказав Ющенко.

Президент зауважив, що нереалістичний бюджет поточного року призвів до падіння в багатьох сферах. Він висловив стурбованість, що уряд пропонує ті самі підходи і при формуванні бюджету на наступний рік.

Ющенко зазначив, що, серед іншого, уряд намагається покрити дефіцит бюджету за рахунок національної економіки.

За його словами, на наступний рік пропонуються дотації до Пенсійного фонду в обсязі 18 млрд грн при непогашенні позички в 13 млрд грн. Таким чином, за словами Ющенка, незбалансованість Пенсійного фонду на 2010 рік складе більше 30 млрд.

Також глава держави серед цифр, які складають прихований дефіцит бюджету, назвав те, що на капіталізацію планується направити 50 млрд грн.

Також до дефіциту Ющенко відніс 10 млрд грн платежів Національного банку з прибутків.

"Таким чином, 46 млрд - це дефіцит бюджету публічний, 50 млрд - винесений за політичну процедуру, і 10 млрд - стосунки Національного банку. Виходить 106 млрд державного боргу", - сказав президент.

При цьому він висловив думку, що ці гроші можна буде отримати лише за рахунок друку грошей, за рахунок емісії. Ющенко розкритикував таку політику, зауваживши, що вона призведе до погіршення життя людей.

Також президент зазначив, що така політика призводить до девальвації гривні. Крім того, він піддав жорсткій критиці те, що уряд хоче збільшити обсяг державного боргу. Якщо на 1 січня 2009 року борг становив 90 млрд, на кінець цього року становитиме 193 млрд, то на кінець наступного року уряд хоче збільшити цю цифру до 343 млрд грн, зазначив він.

"Очевидно, що це недопустима політика", - сказав президент, зауваживши, що "латанням" макроекономічних проблем проблему вирішити буде не можна.

Нагадаємо, в урядовому проекті держбюджету України на 2010 рік встановлено доходи бюджету на рівні 284,841 млрд грн, зокрема доходи загального фонду - 219,154 млрд грн.

Витрати державного бюджету на 2010 рік пропонується встановити на рівні 322,963 млрд грн. Зокрема витрати загального фонду - 237,347 млрд грн, спеціального фонду - 85,615 млрд грн.

У документі передбачено встановити граничний розмір дефіциту держбюджету на 2010 рік у сумі 46,748 млрд грн, зокрема граничний дефіцит загального фонду 24,814 млрд грн.

Читайте також:

"Регіонали" зібралися скаржитися на бюджет Тимошенко Раді Європи

Тимошенко більше не приймає критику бюджету

Тимошенко підписала проект держбюджету-2010

Тимошенко: у 2010 році долар має коштувати менше 7,5 грн

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: