Ющенко прирівняє козаків до міліції, прикордонників та рятувальників

Президент запропонував використовувати козацькі формування для охорони громадського порядку та державного кордону.

Президент Віктор Ющенко подав на розгляд Верховної ради законопроект, який дає право козакам створювати формування для охорони громадського порядку, державного кордону та ліквідації стихійних лих.

Законопроект "Про основи відновлення і розвитку українського козацтва, козацьких організацій та їх об’єднань" регламентує співпрацю козацьких організацій з органами державної влади і місцевого самоврядування у формі "козацької служби". Під нею розуміється створення на основі укладених з відомствами договорів козацьких формувань для охорони громадського порядку, державного кордону, запобігання і припинення адміністративних правопорушень та злочинів, а також порятунку людей під час надзвичайних ситуацій.

Як повідомив директор департаменту управління рятувальними силами МНС Григорій Марченко, козаки вже брали участь у ліквідації наслідків снігопадів у південних регіонах і повеней у західних областях. "Ухвалення законопроекту дасть нам необхідні юридичні підстави для подібної співпраці", - наголосив Марченко.

У разі ухвалення законопроекту козацькі організації зможуть використовувати єдину символіку: формений одяг, погони і шеврони. Кожна організація отримає право вводити власні корогви, прапори та емблеми, а також надавати своїм членам козацькі звання. Єдину символіку і текст козацької присяги планується затвердити на виборній Великій всеукраїнській козацькій раді, яку пропонується проводити у день українського козацтва - 14 жовтня, не рідше, ніж один раз на п’ять років. Згідно з документом, цей самий орган визначатиме напрямки розвитку всього козацького руху і обиратиме гетьмана України.

За даними Мін’юсту, в Україні зареєстровано 41 козацьку організацію. Найбільшими з них є "Українське реєстрове козацтво", "Союз козаків України "Військо Запорізьке", "Українське козацтво".

Низка представників козацьких організацій сприйняли ініціативу президента схвально. Зокрема, верховний отаман українського козацтва Ігор Вардинець вважає, що законопроект, у разі його ухвалення, дозволить державі в повному обсязі використовувати потенціал козацького руху. "Цей потенціал величезний, але через розшарування козацьких організацій їх зазвичай використовують різні політичні сили. Закон об’єднає козацтво і дозволить йому працювати на благо держави", - пояснив Вардинець.

Як відомо, президент Віктор Ющенко сам неодноразово заявляв, що його предки були козаками, і навіть стверджував, що його рід пов’язаний з родом Івана Мазепи.

Читайте також:

Ющенко дійшов висновку, що він нащадок Мазепи

Козаки з газовими балончиками напали на Леніна й комуністів

Ющенко розповів, як погано жилося його пращуру Мазепі

Кримські отамани підтримали на виборах "почесну козачку" Тимошенко

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: