Ющенко допоможе ООН здолати сомалійських піратів

Президент наголошує, що Україна готова приєднатися до військово-морської операції Євросоюзу по боротьбі з піратством.

Президент України Віктор Ющенка закликав ООН, Євросоюз та НАТО суттєво активізувати зусилля й реальні спільні дії для боротьби з піратством на морі.

"Україна готова брати активну участь у цих процесах, зокрема, приєднатися до військово-морської операції Євросоюзу по боротьбі з піратством "Аталанта" шляхом її розвідувального, логістичного чи транспортного забезпечення, залучення сил спеціального призначення як груп захисту цивільних суден", - цитує прес-служба звернення глави держави.

За словами президента, на порядок денний нагально постало питання про створення міжнародною спільнотою коридорів безпеки для захисту від піратів, відкриття додаткових регіональних координаційних центрів безпеки мореплавства, право військових кораблів іноземних держав переслідувати морських піратів у територіальних водах, озброєну охорону торговельних суден у разі проходження загальновизнаних небезпечних морських маршрутів, пасивні (нелетальні) системи оборони цивільних суден.

"Необхідним є також напрацювання на міжнародному рівні чітких методик протидії цьому явищу, удосконалення "базових протоколів по безпеці" з вимогою неухильного їх виконання судновласниками з відповідними санкціями у разі відмови або ігнорування, залучення до цього процесу інституту страхування через його можливості контролю і стимулювання", - зазначив гарант Конституції.

Президент нагадав, що за останні 5 років громадяни України ставали заручниками піратів у складі 15 суден. На сьогодні заручниками у піратів залишається 34 громадяни України.

На думку Ющенка, піратство набуває ознак загрози не тільки морському судноплавству, але й міжнародній торгівлі, перетворюючись на високоприбутковий кримінальний бізнес.

Читайте також:

Ющенко вимагає якнайшвидше звільнити піратських бранців

Сомалійські пірати захопили ще 8 українців

Власник захопленої "Аріани" свідомо вимкнув зв'язок з судном

Німецький спецназ може вбити полонених українців

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: