Ющенко допускає коаліцію з Януковичем

Віктор Ющенко не виключив, що в новій Верховній раді Наша Україна створить коаліцію з Партією регіонів.

Президент України Віктор Ющенко не виключив, що в новій Верховній раді фракція Нашої України створить коаліцію з фракцією Партії регіонів, але допустив і появу помаранчевої коаліції з поверненням в прем'єрське крісло Юлії Тимошенко.

Віктор Ющенко
Віктор Ющенко допускає створення коаліції з Партією регіонів

Про передвиборну кампанію і підготовку візиту до Росії президент України розповів журналістам чотирьох російських видань, а розмову з Ющенком публікує у п'ятницю газета "Ведомости".

Ющенко підкреслив, що у нього "нормальні відносини" з прем'єром Януковичем. За словами президента, протистояння було викликане не міжособовими конфліктами, а поспішно проведеною в 2004 році політичною реформою.

"Був втрачений баланс і рівновага гілок влади", - вважає Ющенко.

Відповідаючи на питання про можливість створення в новому парламенті коаліції між пропрезидентською фракцією і фракцією Партії регіонів Януковича, Ющенко сказав, що не може цього виключити, хоча таких домовленостей немає.

Він ствердно відповів на питання, чи призначить Тимошенко прем'єром, якщо її кандидатуру висуне "помаранчева" коаліція.

"Очистити владу від політичної корупції" допоможуть дострокові вибори і ухвалення нової Конституції, вважає президент. Обнародувану Секретаріатом президента ідею про установу двопалатного парламенту Ющенко назвав запрошенням до дискусії на цю тему. За його словами, арбітром виступить народ на референдумі.
Ющенко-Янукович
Архів
Президент стверджує, що з прем'єром у нього немає особистих протиріч

"Ніхто сьогодні не скаже, якими будуть результати виборів і конфігурація більшості і меншості в парламенті. Але упевнений в одному: вибори вимусять шукати консолідацію", - відзначив президент.

Кажучи про відносини з Росією і запланований на серпень візит до Росії, Ющенко повідомив, що близькі до завершення переговори про зміну схеми поставок газу на Україну.

В майбутньому ціна на газ визначатиметься по світовій формулі: ціна минулого року, помножена на суму коефіцієнтів вартості інших видів енергоносіїв (вугілля, мазуту, урану). Це дозволить Україні повернутися до укладення прямих договорів з "Газпромом". Така формула дозволяє "прогнозувати ціну наступного року незалежно від того, як у нас завершаться переговори з РФ", сказав Ющенко.

Він відмовився назвати ціну газу на 2008 рік.

Український президент особливо підкреслив, що введення світового принципу формування ціни на газ не направлено проти якої-небудь конкретної компанії-посередника. "Хто виконуватиме цю функцію [по поставках газу] - питання другорядне", - сказав він, хоча не виключив, що в результаті компанія Rosukrenergo втратить монопольні позиції на Україні або зовсім піде з українського ринку.

"Все можливо", - коротко відповів він "Ведомостям".

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: