Ющенко дорікнув уряду, що в нього немає совісті

Президент обурився тим фактом, що на дві наради Кабмін виділив цілих 25 мільйонів гривень, а на закупівлю книг для бібліотек - трохи більше мільйона.

Президент Віктор Ющенко закликав усіх приєднатися до започаткованого ним руху на підтримку українського книговидання.

Про це він заявив у четвер, 10 вересня, під час виступу на урочистому відкритті 16-го Міжнародного форуму видавців у Львові.

"Я закликаю спільно зі мною, спільно з президентом Форуму видавців Олександрою Коваль підтримати українське книговидання, українську книгу. Ми знаходимося ще серед повені, але нашим ковчегом будуть люди, які візьмуть до рук українську книгу, підтримають її", - наголосив Ющенко.

Наголосивши на тому, що Львівський форум "давно вже став подією загальнонаціональною", президент, разом з тим, констатував, що захід має недостатнє фінансування з боку уряду. За словами Ющенка, уряд Юлії Тимошенко фінансує українське книговидання так, що про це соромно говорити.

"Минулого року на закупівлю українських книг в бібліотеки було витрачено 28 мільйонів гривень. У цьому році уряд виділив лише 1,2 мільйона гривень. Це цифра, про яку соромно говорити", - підкреслив глава держави.

Він також наголосив, що фінансування українського книговидання - "це не проблема фінансів, це проблема совісті".

"На дві наради сільських голів було витрачено 25 мільйонів гривень, а на фінансування української книги – 1,2 мільйона гривень. Ще раз наголошую, не у фінансах проблема, а у совісті", - також заявив Ющенко.

У свою чергу, президент Форуму видавців Коваль зазначила, що Ющенко є першим президентом України, який відвідує книжковий ярмарок.

"Сьогодні маємо добрий приклад для народу України, для урядовців української держави. Вперше президент на форумі української книги. Сьогодні вперше приїхав на національну книжкову ярмарку і міністр культури України Василь Вовкун", - зазначила Коваль.

Вперше Форум видавців у Львові відбувся у 1994 році. На ньому були присутні 58 учасників, близько 5 тисяч відвідувачів.

Цього року на форумі присутні більше 160 письменників з різних країн. Планується, що форум відвідають понад 60 тисяч людей.

Нагадаємо, нещодавно Ющенко в черговий раз розкритикував бюджетну політику уряду Тимошенко.

Президент написав прем'єру листа, в якому висловив зауваження щодо проекту держбюджету на 2010 рік і висловив вимогу зменшити бюджет державного кошторису наступного року.

Читайте також:

Ющенко пояснив Тимошенко, яким має бути бюджет-2010

Ющенко вимагає, щоб політики припинили обвалювати гривню балачками

Майже всі українські зірки співатимуть "за" Тимошенко

Балога помирився з Тимошенко і визнав свою провину перед нею

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: