Ющенко доручив МЗС захистити українців від дискримінації з боку ЄС

Президент доручив дипломатам ретельно слідкувати за виконанням Євросоюзом домовленостей щодо видачі віз громадянам України.

Президент Віктор Ющенко доручив Міністерству закордонних справ і дипломатичним установам жорсткіше контролювати виконання країнами Євросоюзу домовленостей щодо спрощення візового режиму з Україною.

Про це глава держави сказав на нараді, присвяченій міграційно-візовій сфері відносин між Україною та ЄС.

Ющенко наголосив, що після підписання угоди з Євросоюзом про спрощення візового режиму, намітилось багато позитивних тенденцій. Зокрема, у 2008 році на 25% збільшилась видача шенгенських віз українським громадянам, 50% шенгенських віз видавалися безкоштовно.

Також президент зазначив, що спостерігається збільшення кількості видачі багаторазових віз, вдвічі знизилась кількість відмов у візах. Водночас він підкреслив, що виникає одна проблема на тисячу, і вся гарна картина змінюється в негативний бік.

Ющенко зауважив, що хоча за останні два роки вдалося знизити з 10-12% до 5-6% кількість відмов у видачі шенгенських віз для українських громадян, все одно залишається велика проблема. "За цими п’ятьма відсотками стоять десятки тисяч людей, це десятки тисяч невирішених питань. Я адресую це дипломатам, консульським установам, Міністерству закордонних справ – ця статистика має нас турбувати, 5% відмов для громадян України – це не те, що відповідає рівню наших домовленостей з ЄС", - впевнений глава держави. Таку візову політику з боку ЄС він назвав неадекватною.

"Поки я не можу бути задоволений характером міграційної і візової політики, яку ми досягли з країнами ЄС, ми маємо над чим працювати", - також наголосив Ющенко. Він зауважив, що дуже часто деякі посольства європейських країн вимагають від українців документи, не передбачені домовленостями про спрощення візового режиму, та припускаються інших порушень домовленостей.

З огляду на це, Ющенко дав МЗС завдання прискіпливіше моніторити ситуацію і не допускати випадків дискримінації українських громадян. Він також нагадав, що 6 червня направив президентові Єврокомісії листа, в якому, серед іншого, міститься перелік країн-членів ЄС, на роботу посольств яких скаржаться українські громадяни.

Ці скарги стосуються зволікання з розглядом заявок на видачу віз, невмотивованих відмов, а іноді й про приниження честі та гідності. Ющенко попросив українських дипломатів ретельно дослідити реакцію країн, про які йде мова в листі.

"Ми повинні мати блискавичну адекватну реакцію на дискримінаційні дії проти наших громадян", - зауважив президент, зазначивши, що для нього є принизливим те, що українських громадян називають повіями, чи те, що всесвітньо відомого спортсмена (Віталія Кличка - ред.) називають контрабандистом.

Глава держави попросив передати українським дипломатам, що їх завданням №1 має бути захист прав українських громадян. Для цього необхідно стежити і добиватися того, щоб інша сторона угоди – ЄС – дотримувалась її, підкреслив глава держави.

Крім того, Ющенко висловив переконання, що Україна успішно завершить нещодавно розпочатий діалог щодо встановлення безвізового режиму з ЄС.

Нагадаємо, наприкінці травня Секретаріатом президента було підготовлено лист Ющенка президенту Єврокомісії Жозе Мануелю Баррозу стосовно порушень при оформленні видачі шенгенських віз громадянам України.

У листі було викладено перелік порушень, яких, на думку української сторони, припускаються європейські країни відносно українців.

Зокрема, українське МЗС вже пообіцяло реакцію на рішення Чехії, згідно з яким для отримання довготермінової візи до цієї країни українці повинні будуть подавати медичну довідку про відсутність в них важких інфекційних захворювань.

Читайте також:

Україна змусить Чехію відповісти за сифіліс

У Ющенка підготували лист про порушення при оформленні віз ЄС

Щоб поїхати до Чехії, українцям доведеться надати довідку, що вони не заразні

Міліція вимагає скоротити термін перебування іноземців в Україні

ВідеоЮщенко доручив захистити українців

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: