Ющенко доручив забезпечити охорону суверенних прав України в районі острова Зміїний

Президенкт підписав указ про охорону суверенних прав України в районі острова Зміїний, яку, згідно з указом, доручив Кабміну.

Президент України Віктор Ющенко підписав указ Про охорону суверенних прав України в межах виключної (морської) економічної зони та континентального шельфу в північно-західній частині Чорного моря.

Згідно з указом, текст якого розміщений на сайті глави держави, у зв'язку з винесенням Міжнародним судом ООН рішення у справі про делімітацію континентального шельфу і виняткових економічних зон України та Румунії в Чорному морі, Кабінету міністрів України доручено здійснити заходи для забезпечення охорони суверенних прав України в межах виключної (морської) економічної зони та континентального шельфу в північно-західній частині Чорного моря по лінії згідно з географічними координатами, визначеними в рішенні Міжнародного суду ООН.

Кабінет міністрів також повинен забезпечити приведення органами виконавчої влади своїх нормативних актів у відповідність із цим указом.

Нагадаємо, Міжнародний суд ООН відмовився розширити межі виняткової економічної зони України в районі острова Зміїний в Чорному морі.

Суд не ставив під сумнів приналежність Зміїного Україні, і те, що він є островом. Але при цьому судді ухвалили, що це не наділяє Україну суверенним правом на територіальні води в тому обсязі, яким володіють острівні держави, повідомила в середу служба новин ООН.

Справу про розмежування морського кордону в Чорному морі між Румунією та Україною було порушено в суді за ініціативою Бухареста ще в 2004 році. Під час обговорення лінії кордону в Чорному морі Україна і Румунія розходилися в юридичному визначенні статусу українського острова Зміїний, який румунська сторона пропонує вважати скелею. За міжнародним правом скеля не може претендувати на територіальні води.

У рішенні міжнародного суду були визначені морські кордони України і Румунії в зоні континентального шельфу.

Читайте також:

Зміїний: чергова піррова перемога України

Кому дістався острів Зміїний?

Румунія затягувала "справу Зміїного", щоб отримати острів

Справа Зміїного: на боці України нафти більше, але вона ефемерна

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: