Ющенко досі вибирає голову МЗС

Шанси очолити відомство є у посла в Росії Костянтина Грищенка та дипломата Руслана Демченка.

Президент Віктор Ющенко досі не визначився з кандидатом на пост глави Міністерства закордонних справ.

Одним з основних претендентів на цю посаду в Секретаріаті називають нинішнього посла України в Росії Костянтина Грищенко, кандидатура якого активно обговорюється в дипломатичних кругах. В той же час, за даними "Коммерсант-Україна", офіційні консультації з ним поки не проводилися. "У останні дні Костянтин Іванович не був в Києві", – підтвердив газеті прес-секретар посольства України в Росії Олег Волошин.

У Секретаріаті підкреслюють, що в Грищенка є "серйозний конкурент" – керівник офісу президента Руслан Демченко. На минулому тижні глава Секретаріату президента Віктор Балога заявив, що кандидатами на пост глави МЗС можуть бути "лише представники дипломатичного корпусу". Демченко відповідає цьому критерію. З 1990 по 1996 рік він працював в МЗС, потім – в дипломатичних службах адміністрації президента Леоніда Кучми. З 2000 по 2003 рік був генконсулом України в Стамбулі, а з 2003 по 2005 рік – послом в Сербії і Чорногорії.

Проте, співбесідники видання в Секретаріаті відзначають, що в останні дні шанси Демченко істотно знизилися. "Так, в Демченка є всі формальні ознаки, що дозволяють йому зайняти пост глави МЗС – повноцінний дипломатичний ранг, стаж роботи в МЗС і дві ходки за кордон. Але це не дозволяє йому автоматично стати основним кандидатом", – вважає джерело видання.

"Демченко - прекрасний кандидат. Але в останні дні по настрою президента відчувається, що він схиляється до іншого варіанту. Хоча шанси залишаються", – заявив інший представник Секретаріату.

Газета пише, що головною перешкодою для Демченка є неготовність парламенту підтримати його кандидатуру. "Демченко – це нереально. Запевняю вас, що його підтримають лише представники партії "Єдиний центр" у фракції НУ-НС. Думаю, і в Партії регіонів вистачить розуму не підтримувати такого кандидата", - заявив член парламентського комітету із закордонних справ, народний депутат Андрій Шкиль. "Основна частина "Нашої України" вважає його кандидатуру нереальною. Більшість послів виступають категорично проти нього, і ми прислухаємося до їх думки", - завірив представник НУ-НС, що побажав залишитися неназваним.

Нагадаємо, минулого тижня глава Секретаріату Віктор Балога заявив, що президент на пост глави МЗС розглядає лише кандидатури представників дипломатичного корпусу.

Як відомо, 6 березня парламентська коаліція запропонувала Віктору Ющенку внести до Верховної ради подання про призначення головою МЗС Бориса Тарасюка замість звільненого Володимира Огризка.

Президент заявив, що визначився з кандидатурою наступного міністра закордонних справ, але погодився назвати його прізвище лише 17 березня.

Читайте також:

Тарасюк не хоче керувати МЗС через Балогу

ЗМІ: міністром закордонних справ може стати посол в Росії Грищенко

Ющенко готовий порадитися з коаліцією щодо нового глави МЗС

Яценюк не хоче повертатися до МЗС

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: