Ющенко дозволив аптекам підвищувати ціни на ліки

Президент скасував мораторій на подорожчання ліків, ухвалений Верховної радою. Він вважає його "економічно необґрунтованим".

Президент Віктор Ющенко ветував закон "Про мораторій на підвищення цін і тарифів на лікарські засоби вироби медичного призначення".

Він повернув документ до парламенту із низкою власник пропозицій. Глава держави наголосив, що закон є "економічно необґрунтованим, може призвести до низки негативних соціально-економічних наслідків". Серед них Ющенко назвав зникнення з обігу окремих видів ліків, появу підробок, поширення контрабандного імпорту.

Нагадаємо, законом про введення мораторію на подорожчання ліків пропонувалося на період фінансової кризи, до встановлення розміру мінімальної заробітної плати і пенсій на рівні прожиткового мінімуму та погашення заборгованостей із зарплат та стипендій, запровадити мораторій на підвищення цін на всі види лікарських засобів і виробів медичного призначення.

Глава держави підкреслив, що близько 75% лікарських засобів, які використовуються українськими споживачами, - іноземного виробництва, а переважна більшість (близько 90%) вітчизняних медичних препаратів виготовляється з імпортованої сировини.

"Таким чином, український ринок ліків безпосередньо пов'язаний з імпортом зазначених товарів, а відповідно, і курсовими різницями.

Це жодним чином не враховано при запровадженні законом порядку, за яким реалізація лікарських засобів та виробів медичного призначення має здійснюватися за цінами, що склалися за станом на 1 липня 2008 року. Між тим, за станом на 1 липня 2008 року курс долара США становив 4,85 гривні, а на кінець жовтня 2009 року - 8 гривень, тобто вартість зазначеної іноземної валюти зросла на 65 відсотків", - йдеться у рішенні президента.

Читайте також:

У Києві закрили найпотужнішу лабораторію з діагностики свинячого грипу

В Україні заборонили підвищувати ціни на ліки

Тимошенко пообіцяла покарати аптекарів-спекулянтів

В Україні стартувала вакцинація проти свинячого грипу, але вакцини немає

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: