Ющенко: екологічна ситуація в Калуші небезпечна для всієї Європи

За словами Ющенка, РНБО надасть місту Калуш статус території з небезпечною екологічною ситуацією.

Президент Віктор Ющенко оцінює екологічну ситуацію в Калуші Івано-Франківської області як міну сповільненої дії європейського масштабу. Про це він заявив 2 лютого в Калуші на екологічній нараді.

"Те, що я сьогодні побачив тут, у Калуші, це вражає, - зауважив глава держави. – Сумно з того, як десятки років експлуатувався природний потенціал, і ніхто не дбав, як побороти небезпечні екологічні виклики. Нині ніхто не може спрогнозувати, на яку територію розкинеться ця небезпека". Він закликав урядовців і всі зацікавленні сторони "не допустити техногенної загрози".

На думку Ющенка, нинішня ситуація у Калуші на калійному заводі - це "брак розсудливості та безвідповідальність як керівників заводу, так і урядовців і місцевої влади, які неодноразово обговорювали ці проблеми, але не вирішували". Президент наголосив, що "це вирок і галузевій, і урядовій політиці".

"Ми не маємо права ризикувати життям мільйонів людей", - заявив він і додав: "Ми не можемо повторити ситуацію з повінню у 2008 році".

Як повідомив Ющенко, він має намір видати відповідний указ, який дасть відповідь "на всі ці виклики". За його словами, уряд має невідкладно з Резервного фонду виділити кошти на вирішення першочергових проблем і розробити план реалізації відповідних заходів. "Робити це маємо блискавично, - наголосив глава держави. – Направити сюди відповідні підрозділи і фінансування. Центральна влада має знайти статусну відповідь для цієї території".

Ющенко нагадав, що 17 січня жителі Калушу більш як 97% голосів підтримали ініціативу місцевої влади надати місту статус території з небезпечною екологічною ситуацією. За його словами, це питання буде завтра обговорюватися на засіданні Ради національної безпеки та оборони.

Як відомо, 3 лютого Рада нацбезпеки та оборони розгляне питання оголошення міста Калуш та Калуського району Івано-Франківської області зонами надзвичайної екологічної ситуації.

Проблема номер один у місті Калуші – надзвичайна екологічна ситуація на території діяльності ДП "Калійний завод", що ускладнилася після липневої повені 23-27 липня 2008 року. Можливий прорив дамби загрожує екологічною катастрофою з непередбачуваними наслідками.

Екологічна проблема №2 Калуша – просідання земної поверхні над шахтними виробітками, на яких стоять сотні житлових будинків. Відселенню підлягають десятки калушан.

По-третє, на території ТОВ "Оріана-Галев" розташоване єдине у Європі сховище токсичних відходів. На полігоні токсичних відходів утилізовано понад 11 тисяч тонн речовини першого класу небезпеки гексахлорбензолу.

За даними Ющенка, через критичну екологічну ситуацію, що склалася в Івано-Франківській області, з’явилась загроза хімічного зараження територій, на яких мешкає понад 10 мільйонів українців.

Читайте також:

Ющенко поїхав в зону потенційного хімічного зараження

10 мільйонам українців загрожує хімічне зараження

На Південно-Українській АЕС сталася аварія

Україна відправляє в Росію ешелон зі смертельно небезпечним токсином

ВідеоЮщенко про екологічну ситуацію в Калуші

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: