Ющенко: газові домовленості зробили Україну російською колонією

У 2010 рік Україне увійде з газом, пообіцяв чинний президент Віктор Ющенко. За його словами, за листопад Київ розрахується завдяки емісії.

Президент Віктор Ющенко запевнив, що "у Новий рік Україна увійде з газом". Але повідомив, що Київ має сплатити Москві близько 8 млрд доларів штрафу.

Глава держави наголосив, що за 10 місяців поточного року Україні нарахували 7,8 мільярди доларів штрафу за невибраний російський газ.

"Це по тій персональній домовленості, яку мала прем’єр у січні і що закріплено в угоді. За ці два місяці ми повинні спожити ще 16 мільярдів. Максимум, що може Україна спожити – це, приблизно, 5 мільярдів", - підкреслив він.

"Це домовленості (газова угода з РФ - прим. ред.), які роблять нас колонією, і не тільки в енергетичному, не тільки в економічному, а й в політичному плані", - сказав Ющенко.

Він зауважив, що "коли Україна, яка з тої січневої домовленості прем’єра, не вибрала 40% газу, заплатить у кінці року, юридично, на базі угоди, 8,5 мільярди доларів штрафу, а російська сторона, яка не здійснила прокачку до Європи чверті газу з запланованого, не заплатить Україні нічого".

Водночас, за його словами, в Новий рік Україна увійде з газом. Ющенко повідомив, що Україна розрахується за спожитий у листопаді російський газ завдяки емісії.

Зауважимо, що розрахунки за жовтневий газ були проведені зі складнощами. Прибутки "Нафтогазу" не дозволяють покрити його витрати, і компанія опинилася на межі банкрутства. За словами прем'єра Юлії Тимошенко, провина лежить на споживачах газу, зокрема теплокомуненерго, які мають перед "Нафтогазом" великі заборгованості.

Читайте також:

Збитки "Нафтогазу" сягнули двох мільярдів

"Нафтогаз" підготував сенсаційні зміни газових контрактів з РФ

Представник президента: Тимошенко шукає гроші на газ у Москві

Путін закликав ЄС "розщедритися" на газ для України

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: