Ющенко: газову угоду з Росією можна змінити будь-якої миті

Президент Віктор Ющенко сподівається підвищити тарифи на транспортування газу через територію України.

Президент Віктор Ющенко переконаний, що "невигідну" для Україну газову угоду з Росією можна переглянути "у будь-який момент".

"Договір можна переглянути у будь-який момент", - заявив він інтерв'ю Bloomberg без жодних додаткових роз'яснень.

За словами Ющенка, газовий договір перекреслює кілька базових принципів, і якщо Росія від цього виграла, то Україна лише програла.

"Я не думаю, що угода, яка базується на таких неринкових принципах, додала хоч якоїсь стабільності у питанні газових поставок до Європи", – наголосив він.

Ющенко також підкреслив, що, згідно з газовим договором з Росією, Україна отримує за транзит газу менше, ніж будь-яка інша європейська країна.

Такі умови, на думку глави держави, призвели до збитків "Нафтогазу" на 33 млрд грн (3,9 млрд доларів), що змусило компанію шукати зовнішнє фінансування.

"Якби нам лише вдалося підвищити тарифи на транспортування газу через територію України, принаймні до того найнижчого рівня, який сьогодні платять країни Європи, - "Нафтогаз України" отримав би додатково 2,5 млрд доларів. … "Нафтогазу" потрібно дати шанс" - сказав Ющенко.

Президент при цьому підтримав плани "Нафтогазу" здійснити погашення єврооблігацій на 500 млн доларів.

Нагадаємо, за інформацією прем'єра Юлії Тимошенко, наступного року Україна на 60-70% підвищить плату за транзит російського газу своєю територією.

14 вересня НАК "Нафтогаз України" почала переговори із кредиторами в рамках процесу реструктуризації зовнішніх боргових зобов'язань.

Читайте також:

Тимошенко пішла на поступки Путіну: газові компроміси України

Росія дозволила Україні не платити за замовлені обсяги газу

Україна пообіцяла МВФ підвищити ціни на газ з 1 жовтня

В України вистачить грошей купувати російський газ до кінця року

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: