Ющенко: "Газпром" може оштрафувати Україну на 42 мільярди

Ющенко звернувся до Тимошенко з відкритим листом, у якому висловив стурбованість відносинами з Росією в газовій сфері.

Президент Віктор Ющенко наполягає на юридичному оформленні домовленостей прем'єр-міністрів України і Росії Юлії Тимошенко і Володимира Путіна про незастосування санкцій до України за недобір газу. Інакше, попереджає президент, Україні загрожують колосальні штрафи.

Ющенко звернувся до Тимошенко з відкритим листом, у якому висловив свою стурбованість ситуацією у відносинах з Росією в газовій сфері.

"Я з задоволенням довідався про обіцянку прем'єр-міністра Росії не застосовувати штрафні санкції за недобір газу, як це передбачено газовими угодами", - зазначає в листі президент, додавши, що за розрахунками експертів, розмір штрафних санкцій за недобір газу в 1 півріччі 2009 року становить 41,9 млрд гривень.

На думку Ющенка, така позиція прем'єр-міністрів України і Росії свідчить про те, що в газові угоди необхідно вносити зміни.

Крім того, домовленості, які мають таку вагу для України, потрібно зафіксувати на папері, щоб убезпечити себе від застосування цих санкцій у майбутньому.

"Але найбільше мене турбує той факт, що ви як відомий фахівець із газових питань відкидаєте пропозиції президента щодо реформування газового ринку і стабілізації фінансового стану "Нафтогазу", не запропонувавши замість цього жодних альтернативних кроків, крім проведення непрозорих переговорів щодо залучення чергових позичок на незрозумілих умовах", - звертається в листі до прем'єра Ющенко.

Нагадаємо, 1 вересня Тимошенко за результатами зустрічі з прем'єр-міністром РФ Володимиром Путіним заявила, що відтепер Україна платитиме лише за той обсяг російського газу, який вона реально споживає. Раніше січневі угоди двох країн передбачали, що Україна має платити за замовлені, а не спожиті обсяги блакитного палива.

Після цього з'явилася інформація, що в обмін на таку поступку Тимошенко пообіцяла Путіну низку пільг з українського боку. Зокрема, йшлося про те, що Україна знизить тарифну ставку на транзит газу та запропонує російським компаніям вигідні контракти у сфері атомної енергетики.

Пізніше цю інформацію категорично спростував "Нафтогаз України". В компанії заявили, що вона не піде на жодні поступки Росії, а навпаки, підвищить ставку на транзит.

Читайте також:

Тимошенко: транзит російського газу подорожчає більше, ніж на 50%

Росія дозволила Україні не платити за замовлені обсяги газу

Тимошенко пішла на поступки Путіну: газові компроміси України

Тимошенко владнала з Путіним газові проблеми і запросила його в гості

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: