Ющенко: Гоголь відкрив світові Україну

Президент переконаний, що Гоголь є великий українець, але його творчість не знає кордонів і жодних мовних бар`єрів

Президент Віктор Ющенко відвідав заповідник-музей Миколи Гоголя в селі Гоголеве та поклав квіти до пам'ятника видатному письменникові.

Крім того, на території музею за участі глави держави відбулася церемонія посадки калинових кущів, повідомляє прес-служба президента.

Також президент подякував вченим, які популяризують і вивчають творчість великого письменника.

Він висловив переконання, що Україна завжди буде вдячна Гоголю за його внесок у розвиток культури і літератури, пишатиметься ним як своїм великим сином; і подякував тим, хто популяризує і професійно вивчає його творчість.

"Низький уклін усім, хто любить, береже, вивчає і популяризує твори Гоголя, українську культуру і духовність. Нехай звідси, з батьківщини Гоголя на весь світ лине могутнє слово про Тараса Бульбу, про Гетьманщину, про козацьку славу, скликаючи нас усіх на святу молитву за Україну", - сказав президент.

Глава держави відзначив високо оцінив роль Гоголя для української, російської та світової літератури.

"Його творчість, безперечно, належить до найвищих надбань як загальнолюдської культури, так і безумовно культури російської. Він є великий українець, але його творчість не знає кордонів і жодних мовних бар`єрів", - сказав президент.

Ющенко назвав заслугою Гоголя те, що він "відкрив світові Україну та її героїчну історію, увів її у світовий культурний контекст".

"Через твори Гоголя світ уже майже 200 років пізнає нашу країну, наші традиції і духовність, самобутній характер і душу українського народу", - сказав Ющенко, зауваживши, що Україну він відкрив і для самої України.

"Саме Гоголь, поряд із Шевченком і Котляревським, розбудив Україну до нового життя. Можливо, він і сам і не здогадувався, яку потужну націєтворчу силу відродив з минулого. Але він зробив це для нас, своїх нащадків і спадкоємців", - сказав президент.

Нагадаємо, сьогодні президент Віктор Ющенко відбув у Полтавську область на урочистості з нагоди 200-річчя Миколи Гоголя.

Читайте також:

Тимошенко слідом за Ющенком вирішила вшанувати пам’ять Гоголя

Google перейменують на Gogol'

В Україні рекламуватимуть Гоголя

Заворотнюк у Києві полонила серце Гоголя

ВідеоЮщенко вшанував пам'ять Гоголя

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: