Ющенко готовий до нового універсалу

Президент закликає швидше створити коаліцію та почати роботу нового парламенту.

Президент України Віктор Ющенко не проти підписання нового Універсалу національної єдності.

Віктор Ющенко
УНІАН
Віктор Ющенко під час виступу в Бухаресті.
Про це він сказав на прес-конференції для українських журналістів у Бухаресті. 

Ющенко зауважив, що сьогодні, 31 жовтня, ознайомився з деякими коментарями, у яких ідеться про необхідність підписання нового Універсалу національної єдності. "Я це буду вітати", - сказав глава держави.
 
Ющенко наголосив, що на позачергових парламентських виборах перемогла демократична коаліція БЮТ і НУ-НС, і вона має формувати владу, але при цьому не можна забувати про опозицію. 

Глава української держави підкреслив, що необхідно надати права опозиції. "Я, як президент, поважаю сили, які перемогли, я як президент буду поважати опозицію", - сказав Ющенко.
 
Він зауважив, що сьогодні, можливо, унікальний момент, коли український політикум від протистояння і взаємознищення може перейти до взаємопорозуміння і співпраці. 

Як вважає Ющенко, необхідно визначити формат взаємин більшості та опозиції. "Якщо для цього необхідно поділитись місцями у керівництві парламенту, я перший підтримаю таку стратегію. Якщо для цього необхідно поділитись місцями у керівництві уряду, я перший підтримаю таку стратегію", - сказав він.
 
Президент наголосив, що націлює своїх союзників, колег не на протистояння, а на порозуміння. Він заявив, що усі політичні сили повинні взяти на себе відповідальність, порозумітись і таким чином привнести спокій у країну. 

Крім того, Ющенко звернувся до депутатів, які ще не підписали персональну угоду про коаліцію БЮТ і НУ-НС. На його думку, ці особи повинні підписати документ якнайшвидше.

Президент звернувся з проханням до тих, хто ще не підписав угоду: "Я попросив би тих колег, які ще не підписали декларацію на персональному рівні, зробити це якнайшвидше".
 
При цьому Ющенко наголосив, що необхідно дуже уважно ставитись до процесу формування коаліції і, можливо, відкинути образи, вибачити один одного. "У цьому процесі потрібно поставити крапку", - сказав глава української держави. 

Верховна рада
УНІАН
Президент, зокрема, сподівається на швидкий початок роботи нового парламенту.
Він наголосив на необхідності робити все для того, аби коаліція БЮТ і НУ-НС відбулась. "Я вірю у демократію, немає такої проблеми, на яку б демократія і здорові демократичні сили не могли б дати відповіді", - сказав Ющенко.

Крім того, президент наполягає на тому, щоб перше засідання Верховної ради шостого скликання відбулось у першій декаді листопада. 

Ющенко наголосив, що потрібно якнайшвидше "запустити роботу" парламенту. На його переконання, це потрібно зробити відповідно до попередніх домовленостей – у першій декаді листопада.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: