Ющенко готовий оголосити референдум по Конституції

Президент хоче почути, що скаже народ про його Конституцію, а потім може винести її на всеукраїнський референдум.

Президент Віктор Ющенко ініціюватиме всеукраїнський референдум з приводу нової Конституції, якщо така потреба виникне після всенародного обговорення його проекту Основного закону України.

Як сказав глава держави в інтерв'ю кільком українським друкованим виданням, якщо після всенародного обговорення і узагальнення пропозицій виникне ініціатива щодо загальнонаціонального референдуму, це питання буде вирішене.

Президент наголосив, що політичні сили повинні висловитися щодо змін до Конституції ще до початку президентської виборчої кампанії. Він також висловив переконання, що Основний закон не повинен писатися "під вибори, під того чи іншого кандидата, політичну силу".

Свою ініціативу щодо суспільного обговорення проекту нової Конституції Ющенко пояснив бажанням знайти підтримку серед народу. "Я не нав’язую народу України свій варіант Конституції. Я шукаю серед нього партнерів. Я звертаюся до народу", – відзначив глава держави.

"Всенародне обговорення – це єдиний спосіб показати, що громадяни – автори Конституції. Не давайте в руки політикам можливість без згоди людей формувати погляди на зміни і доповнення до Конституції. Ви повинні бути авторами Конституції", – закликав він.

Ющенко зазначив, що готовий дослухатися до думки людей, вдосконалити проект, внести те, що громадяни вважають принциповим для Конституції. В той же час, він нагадав, що парламент за півроку перебування його проекту Конституції у стінах Верховної ради, "насамперед, через позицію БЮТ і Партії регіонів", не спромігся його розглянути і направити до КС для відповідних висновків.

"На жаль, він у парламенті ігнорується. Відтак... я хочу діяти абсолютно коректно і законно. З одного боку – я апелюю до парламенту... виконати свою місію у цьому питанні. Якщо ви цього робити не хочете, мене ваша поведінка не зупинить: я абсолютно законно звертаюся до людей, до виборців і прошу обговорити цей законопроект, який я приніс у парламент", – наголосив Ющенко.

"Сьогодні ми маємо таку ситуацію, що комбінація інтересів Тимошенко і Януковича може легко призвести до того, що поза спиною людей за сім місяців... буде сформовано таку Конституцію, яка погубить українську демократію", – додав глава держави.

Нагадаємо, Ющенко оголосив про всенародне обговорення свого проекту Конституції під час промови на День незалежності, 24 серпня. Президент висловив переконання, що Україні необхідна конституційна реформа.

Свій проект Конституції глава держави подав до Верховної ради ще у березні.

Читайте також:

Ющенко закликав до всенародного обговорення конституційних змін

Колесніков: Конституція президента – це глянцевий журнал

У Конституції Ющенка знайшли купу граматичних помилок

Європа схвалила Конституцію Ющенка

ВідеоЮщенко про обговорення Конституції

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: