Ющенко готовий піти на вибори восени

Президент запевняє, що йому вже не принципово, коли йти на вибори, і пропонує разом із собою переобрати Верховну раду.

Віктор Ющенко заявив, що для нього не є принциповою дата наступних президентських виборів.

Про це глава української держави сказав на спільній прес-конференції з президентом Європарламенту  Гансом-Гертом Пьоттерінгом.

Відповідаючи на запитання про ймовірне проведення виборів 25 жовтня, Ющенко сказав: "Я готовий прийняти рішення про дострокові президентські вибори в Україні. Для мене не є принциповим, на скільки місяців раніше вони будуть відбуватися, чи в жовтні, чи у вересні".

Разом із тим, на думку глави держави, проводити дострокові президентські вибори доцільно разом із позачерговим переобранням Верховної ради. "Врегулювати ситуацію можна лише одним чином – ми повинні провести паралельно парламентські позачергові вибори", - переконаний Ющенко.

Він вважає, що дострокові вибори змінять ситуацію у ВР, адже після них там "повинна змінитися обставина, яка зараз детонує ситуацію".

"В парламенті повинна бути коаліція у 226 голосів, яка зможе голосувати антикризові рішення і зможе взяти на себе відповідальність за економічну ситуацію", - зазначив Ющенко.

Крім того, він наголосив на необхідності зміни виборчої системи та зняття недоторканності з народних депутатів, причому до виборів. Також Ющенко запропонував Раді окремо ухвалити закони щодо фінансування дострокових парламентських і президентських виборів, щоб не повторилася минулорічна ситуація, "коли після рішення про дострокові вибори, яке випливало з норми Конституції, однією правлячою силою воно було заблоковано через нефінансування виборчого процесу".

"На моє переконання, це є здоровий компроміс для всіх гілок влади", - додав Ющенко.

Нагадаємо, напередодні глава держави заявив, що за Конституцією президентські вибори повинні відбутися 17 січня 2010 року.

Раніше Ющенко говорив, що він готовий провести дострокові президентські вибори, але тільки одночасно з достроковим переобранням парламенту.

1 квітня Верховна рада ухвалила постанову, згідно з якою президентські вибори відбудуться 25 жовтня цього року.

Читайте також:

НУ-НС погрожує Ющенку імпічментом у разі розпуску Ради

Ющенко попросив Раду швидко розглянути нову Конституцію

Ющенко наполягає, що президентські вибори будуть у січні

Балога підштовхнув Ющенка до перевиборів

ВідеоЮщенко готовий піти на вибори восени

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: