Ющенко готовий піти з посади за однієї умови

Президент вважає розпуск ВР "не адекватним рішенням" і каже, що в нього є інші варіанти не допустити зміни Конституції "по-тимошенківськи".

Президент Віктор Ющенко допускає дострокове припинення своїх повноважень. Але на компроміс, за його словами, він ладен піти тільки за умови реальної реорганізації системи влади.

На запитання журналістів, чи може він оголосити дострокові президентські вибори, Ющенко зауважив, що давав би відповідь на це запитання дуже обережно.

Глава держави нагадав про запропоновані ним зміни до Основного закону, про необхідність реформування виборчої системи, про необхідність скасування депутатської недоторканності.

"Я б заплатив дуже велику ціну, щоб це відбулося, велику, і пішов би на великі компроміси", - сказав Ющенко. Він додав, що тут не стоїть питання: піде він з посади на місяць раніше, чи на місяць пізніше, тут саме головне - досягти якості побудови системи влади в Україні.

Водночас Ющенко підкреслив, що має багато варіантів не допустити зміни Конституції, якими пропонується обирати президента в парламенті.

"Варіанти є і вони всі будуть задіяні", - пообіцяв він, відповідаючи на запитання, чи є в нього реальні механізми перешкодити внесенню змін до Конституції, розроблених БЮТ та Партією регіонів.

На думку Ющенка, найбільше БЮТ та лідер блоку Юлія Тимошенко бояться виборів.

"З кожним місяцем вони (вибори) стають ще жахливішими, тому потрібно робити всі маніпуляції, щоб дати відповідь, чи можна без виборів представляти саму вищу владу в Україні, і вони, власне кажучи, саме над цим працюють", - вважає він.

При цьому президент підкреслив, що розпуск Верховної ради мало що змінить. "Він (розпуск парламенту) не є адекватним", - резюмував глава держави.

Раніше депутати від БЮТ заявили, що в разі створення широкої коаліції президент одразу оголосить дострокові вибори до Верховної ради та президента. За їхніми даними, відповідні укази вже заготовлені в Секретаріаті глави держави.

Читайте також:

БЮТ і ПР вже поділили уряд. Список

Ющенко розкрив заколот БЮТ і Партії регіонів

Янукович и Тимошенко: как и что они делят

Конституція від БЮТ і ПР перетворить Україну на парламентську республіку

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: