Ющенко готовий визнати позачергову сесію Ради незаконною

Президент планує опротестувати легітимність сесії ВР 24 липня у Конституційному суді.

Заступник глави Секретаріату президента, представник президента у ВР Ігор Попов сумнівається в легітимності прийнятих парламентом на позачерговій сесії 24 липня рішень.

"Справді, стаття 83 Конституції каже про те, що у разі скликання позачергової сесії публікується порядок денний, а не його проект, саме тому всі прийняті сьогодні (24 липня) рішення сумнівні з юридичної точки зору", - сказав Попов.

Він зазначив, що президент планує провести консультації з юристами Секретаріату і визначитися з тим, чи звертатися з цього приводу до Конституційного суду.

Попов нагадав, що Рада розглядала 24 липян не той порядок денний, який сформували її ініціатори і який було опубліковано в газеті "Голос України".

Головне юридичне управління апарату Ради вважає таким, що не відповідає Конституції, внесення додаткових питань до порядку денного позачергової сесії.

Парламент змінив порядок денний позачергової сесії, який було складено її ініціаторами - фракцією Блоку Юлії Тимошенко. До порядку денного увійшло 5 питань.

Зокрема, ВР вирішила розглянути законопроект №4630 про процедури рекапіталізації банків і №4741 про зміни в законі про вибори президента.

Так, Рада прийняла у другому читанні зміни до закону про вибори президента, яким зменшуються строки виборчого процесу з 120 до 90 днів та збільшується грошова застава при реєстрації кандидатом у президенти до 2,5 мільйонів гривень, яка досі становила 500 тисяч гривень.

Читайте також:

Вартість реєстрації кандидатом у президенти збільшили у 5 разів

Раду розблоковано. Литвин відкрив засідання

Під заблокованою Радою мітингують ошукані вкладники "Укрпромбанку"

Рада не задовольнить вимоги регіоналів щодо підвищення зарплат

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: