Ющенко: громадяни України зобов'язані знати українську

Віктор Ющенко наполягає, що у громадян України без знання рідної мови не буде жодної перспективи. Хоча російську теж потрібно знати.

Президент Віктор Ющенко вважає, що мовне питання в Україні не можна ставити в площині "або-або".

Виступаючи увечері 22 жовтня в Харкові на зустрічі з інтелігенцією, він ще раз підняв мовну проблему і висловився за толерантне ставлення до цього питання.

"Я не є тим політиком і тим громадянином, який скаже, що нам треба розмовляти російською мовою. Нам потрібно її знати і, кому зручно, очевидно спілкуватися на ній", - зазначив глава держави.

"Я не хочу сказати, що це наш порятунок - знати російську мову, хоча її потрібно знати. Я не хочу сказати, що наш порятунок знати тільки українську мова, це була б друга помилка", - зазначив Ющенко.

Однак, підкреслив він, кожен громадянин України зобов'язаний знати українську мову, оскільки саме знання власної мови є однією з ознак єдності нації.

"Якщо ти живеш в Україні, якщо ти громадянин України ти зобов'язаний знати українську мову", - підкреслив Ющенко, додавши, що без власної мови у нації "ніколи не буде перспективи".

Але він також вважає за необхідне знати російську мову, до якої, за його словами, в Україні ставляться з великою повагою.

"Потрібно знати російську мову, тому що через Росію реалізується значна частина нашого інтересу", - сказав президент і додав, що в сучасному світі необхідно знати також і англійську мову.

"Питання не стоїть або-або. Я підкреслюю, що тут не повинно бути суперечностей", - сказав Ющенко.

У зв'язку з цим він також нагадав слова Віктора Черномирдіна, який одного разу заявив, що в Україні є одна мовна проблема - проблема української мови.

Нагадаємо, що Ющенко уже заявляв, що в Україні існує проблема з українською, а не російською мовою, заявив президент України Віктор Ющенко. Про це він сказав на спільній з головою Сенату Бельгії Арманом де Деккером прес-конференції в Брюсселі.

"В Україні немає проблеми з російською мовою. В Україні є проблема з українською мовою. І це проблема не тільки спілкування - це проблема ідентичності", - сказав він, відповідаючи на запитання про те, який досвід Україна може перейняти в Бельгії, в якій існує три офіційні мови.

Ющенко підкреслив, що в рішенні цього питання не має бути "кальки", кожна нація вирішує цю проблему, враховуючи свої особливості. Президент наголосив, що Україна реалізує європейську мовну політику, яка полягає в тому, що кожна національна меншина має право на розвиток мови.

Читайте також:

Ющенко: Україна має проблеми не з російською, а з українською мовою

Міносвіти запевнило що вчителі не зобов'язані розмовляти українською

Янукович: нереально заборонити говорити російською мовою

Одеса відмовилася робити російську мову офіційною

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: