Ющенко хоче отримати від Європи 4,6 мільярдів доларів на українську трубу

Секретаріат розраховує на саміті в Брюсселі отримати гроші на модернізацію української ГТС від європейських компаній. "Газпром" у свою чергу проситиме грошей на газогін в обхід України.

Секретаріат президента залучить 4,62 млрд. дол. на модернізацію газотранспортної системи України (ГТС) у вигляді кредиту від європейських газових компаній.

З такою пропозицією українська делегація має намір звернутися до них в Брюсселі 23 березня 2009 р. на конференції, яку Секретаріат проведе спільно з Єврокомісією, пише "Комерсант-Україна".

У відповідь "Газпром", що також претендує на участь в модернізації української ГТС, має намір виступити на цьому саміті з альтернативною пропозицією до інвесторів - профінансувати газопровід "Південний потік" в обхід України.

На конференції з модернізації української газотранспортної системи, яку проведуть Єврокомісія і Секретаріат президента, українська сторона запропонує європейським газовим компаніям прокредитувати модернізацію ГТС. "Це дозволить країнам Євросоюзу впливати на ухвалення рішень, пов'язаних з транзитом російського газу через Україну, оскільки вони будуть кредиторами. Але про пряме управління ГТС не йдеться, закон це забороняє", - пояснив уповноважений президента з енергетичних питань Богдан Соколовський.

За його словами, Україна також має намір просити допомоги європейських компаній по проведенню самої модернізації. Джерело, близьке до "Нафтогазу України", говорить, що всього планується зайняти 4,62 млрд. дол. на 10 років під 8-9% річних.

Газотранспортна система України належить державі та керується "Укртрансгазом" - дочірньою компанією НАК "Нафтогаз України". Включає 37,5 тис. км. газопроводів, 71 компресорну станцію і 13 підземних сховищ газу із загальним активним об'ємом газу 32 млрд. куб. м. Пропускна спроможність системи на вході - 288 млрд. куб. м газу в рік, на виході - 175 млрд. куб. м, зокрема в країни Євросоюзу - 141 млрд. куб. м.

Зараз модернізацією ГТС займається "Нафтогаз України". Затверджена компанією програма модернізації і реконструкції газотранспортної системи України на 2007-2010 р. передбачає інвестиції в об'ємі 4,8 млрд дол. Але в 2007-2008 рр. на модернізацію було витрачено менше 10% від запланованої суми, говорить джерело в "Нафтогазі".

У прес-службі "Газпрому" відзначили, що заступник голови правління компанії Олексій Голубов, який візьме участь в майбутній конференції, готовий обговорити надання допомозі в модернізації ГТС з боку Росії. Але інвестувати в реконструкцію українських газопроводів "Газпром" згоден лише за наявності гарантії повернення капіталу, якої є виключно створення консорціуму по управлінню ГТС, пояснило джерело в "Газпромі".

Крім того, за словами співбесідника, зараз "Газпром" сам готовий привертати фінансування європейських інвесторів для будівництва газопроводу "Південний потік", альтернативного українському.

Читайте також:

Росія хоче відмовити ЄС від інвестицій в українську ГТС

"Газпром" все ще має претензії до "Нафтогазу"

Кредит зіпсує стосунки Росії з Україною

Путін пробачив Україні штрафи за недобір газу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: