Ющенко хоче, щоб його Конституція стала народною

Президент продовжує наполягати на тому, щоб зміни до основного Закону затвердив сам народ

Президент Віктор Ющенко наполягає, що запропонований ним проект Конституції має схвалити народ.

Про це він заявив в інтерв’ю виданням "КоммерсантЪ" та "КоммерсантЪ-Украина", відповідаючи на запитання щодо проведення в Україні конституційної реформи, повідомляє прем-млужба глави держави.

"Для мене як політика дуже важливо, щоб у творенні української Конституції брала участь громадськість", - наголосив президент.

Разом із тим Ющенко зауважив, що у доопрацюванні Основного Закону має брати участь парламент. Однак глава держави переконаний, що схвалення змін повинно бути всенародним.

"Конституція України, оновлена, та, яку я пропоную, принципово повинна прийматися народом. Схвалення, прийняття має бути всенародним. Ключі від Конституції повинні бути залишені в народу", - сказав він.

Значної уваги Ющенко приділив питанням, пов`язаним із модернізацією української газотранспортної системи.

"ГТС - це нероздільний актив України, який наша держава не ставить у пропозицію перегляду статусу власності, управління та використання", - сказав Ющенко, додавши, що в питанні модернізації ГТС Україна "не вкладає такого політичного підтексту, як Росія". "Це технічна робота", - сказав він.

Інтерв’ю буде опубліковане у виданнях у середу, 15 квітня.

Нагадаємо, 31 березня Ющенко вніс на розгляд Верховної ради проект закону "Про внесення змін до Конституції України" та визначив цей законопроект як невідкладний для позачергового розгляду.

Президент також запропонував Раді ініціювати проведення загальнонаціонального референдуму з питання змін Основного Закону.

У свою чергу голова Конституційного суду України Андрій Стрижак заявив, що за нині діючим законодавством прийняття нової Конституції на референдумі неможливе.

Читайте також:

Ющенко: або новий уряд, або нова коаліція, або вибори

КСУ: прийняття нової Конституції на референдумі неможливе

Литвин не хоче виносити нову Конституцію на референдум

Ющенко надіслав свою Конституцію до Венеціанської комісії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: