Ющенко хоче вільної торгівлі з сусідами

Президент Ющенко сказав, що Україна зацікавлена у створенні зони вільної торгівлі не лише з ЄС і ГУАМ, а і з сусідами – Росією і Білоруссю.

Віктор Ющенко
Сайт президента України
Віктор Ющенко
Україна зацікавлена у створенні зони вільної торгівлі не лише з ЄС і ГУАМ, а й з країнами-сусідами – Росією і Білоруссю. Про це сказав Президент України Віктор Ющенко в інтерв’ю журналістам перед відльотом зі Стамбула до Києва.

Президент підкреслив, що сьогодні Україна має завершити імплементацію зони вільної торгівлі в рамках країн ГУАМ, а потім перейти на режим двосторонніх переговорів про створення зони вільної торгівлі з країнами-членами Світової організації торгівлі, в першу чергу - членами Організації Чорноморського економічного співробітництва (ОЧЕС).

Наступним етапом, за словами Президента, є проведення переговорів з ЄС щодо створення ЗВТ.

В.Ющенко не виключив, що ці переговори можуть розпочатись вже в четвертому кварталі поточного року, якщо Україні вдасться протягом декількох місяців вступити до СОТ.

Водночас Президент підкреслив, що великий інтерес для України становлять не лише ці два напрямки, але й переговори щодо зони вільної торгівлі з країнами-сусідами, в тому числі з Білоруссю та Росією.

В.Ющенко висловив жаль, що домовленості між Україною та Росією від 1993 року про створення ЗВТ гальмуються і, зокрема, через те, що російський парламент не ратифікує відповідну угоду. Президент висловив сподівання, що найближчим часом країнам вдасться виправити цю ситуацію. 

Крім того, важливим напрямком для України В.Ющенко назвав роботу з лібералізації торгівельних відносин з країнами Центральної Азії. За його словами, наступні 4-5 місяців він та уряд присвятять оптимізації та лібералізації торгівлі з цими країнами.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: