Ющенко і Гімпу обговорили придністровський конфлікт

Віктор Ющенко провів зустріч із виконувачем обов’язків президента Молдови Міхаєм Гімпу і запевнив, що Україна Молдові - друг.

Україна залишається прихильником ефективного врегулювання придністровського конфлікту з урахуванням принципів територіальної цілісності та суверенітету Молдови.

Про це заявив Віктор Ющенко у Кишиневі у п’ятницю на зустрічі з виконувачем обов’язків президента Молдови Міхаєм Гімпу, повідомляє прес-служба українського президента

Ющенко нагадав, що розв’язання цієї проблеми також стосується долі тисяч українців, які проживають на території Придністров’я.

4 роки тому українська сторона ініціювала план врегулювання придністровського конфлікту, який було підтримано парламентом Молдови.

Президент України також побажав Молдові якнайшвидшого вирішення усіх політичних питань та "стабілізації ситуації у країні".

 "Україна – ваш надійний друг та партнер", - запевнив Ющенко.

 Нагадаєм, у п’ятницю Ющенко перебуває в Кишиневі, де візьме участь у засіданні Ради глав держав-учасниць Співдружності Незалежних Держав у вузькому та розширеному форматах.

 Під час зустрічі Ради глав держав, зокрема, планується розглянути питання щодо спільних заходів із подолання наслідків світової фінансово-економічної кризи.

Також планують розглянути звернення глав держав-учасниць СНД до народів держав-учасниць та світової громадськості у зв’язку з 65-ю річницею Перемоги у Великій Вітчизняній війні; припинення дії низки рішень Ради глав держав та збереження тих, що декларують відданість загальновизнаним принципам суверенітету, територіальної цілісності, недоторканності кордонів, засудження сепаратизму, відмови від визнання сепаратистських режимів та надання їм підтримки тощо.

 У рамках візиту, крім переговорів із Гімпу, плануються переговори Ющенка з президентом Білорусі Олександром Лукашенком, президентом Азербайджану Ільхамом Алієвим та прем’єр-міністром Молдови Володимиром Філатом.

 У поїздці Ющенка супроводжують глава секретаріату президента Віра Ульянченко та її заступник Андрій Гончарук.

 Нагадаємо, 14 квітня під час проведення наради з сільськогосподарських проблем Ющенко попросив техперсонал відрегулювати зображення на екрані відеопроектора. Коли технік, замість того, щоб налаштувати проектор, пересунув на кілька сантиметрів екран, Ющенко звернувся до нього із словами: "Ви як молдаванин".

Зрозумівши, що висловився некоректно, президент уточнив, що слова не відносяться до народу сусідньої держави.

Через тиждень представники молдавської діаспори розкритикували вчинок Ющенка, заявивши, що глава української держави практично образив всіх молдаван України. Після цього президенту довелось вибачитись вдруге.

 Читайте також:

Рада Європи попросила Ющенка більше не ображати молдаван

Ющенко обізвав підлеглого "молдаванином"

Ющенко накликав на себе гнів молдаван

Ющенко вибачився за невдалий жарт про молдаван

ВідеоЮщенко і Гімпу обговорили конфлікт

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: