Ющенко з Мєдвєдєвим таки зустрілися і поговорили про погоду та краватки

Мєдвєдєв був змушений порозмовляти із Ющенком і подати йому руку, зустрівшись серед інших президентів. Навіть пожартував трохи.

Всупереч бажанню Кремля президенти Росії та України все ж таки зустрілися.

Мєдвєдєв був змушений потиснути руку Ющенку та обмінятися з ним кількома репліками.

“Незаплановане спілкування”, можливо, сталося завдяки організаційним прорахункам господарів саміту. За задумом, президенти мали по черзі під’їжджати до Палацу Республік, де власне й проходило засідання Ради голів держав-учасниць СНД, й підніматися на другий поверх для церемонії фотографування.

Але організатори не передбачили окремого приміщення для тих голів країн, які прибули до палацу першими - вони були змушені очікувати решту у щільному колі журналістів.

Першим з глав держав до палацу прибув саме Дмитро Мєдвєдєв. Через невеликий проміжок часу туди прибули Віктор Ющенко та Ільхам Алієв, які прийшли разом після своєї двосторонньої зустрічі. Президенти України та Азербайджану за допомогою охорони пройшли через коло журналістів, приєднавшись до президентів та прем’єрів, які прибули перед ними.

Поки Ющенко вітався зі своїми колегами, Мєдвєдєв намагався не дивитися в його бік.

Однак Віктор Андрійович сам підійшов до нього та простягнув руку для привітання.

Президент Росії розвернувся в бік Ющенка, та зробив вигляд, що спочатку просто його не помітив. Вони потиснули один одному руку та обмінялися вітальними репліками.

Спілкування у імпровізованому колі президентів часто переривалося сміхом.

Журналістам вдалося почути висловлювання щодо одягу та погоди. Так Мєдвєдєв звернув увагу на краватки президентів: “ми домовилися вдягнути червоні краватки щоб відрізнятися від колег, які представлені на рівні урядів” – пожартував російський президент.

Потім розмова перейшла на чудову сонячну погоду у Кишиневі. Ющенко, обійнявши Алієва, пожартував, що було б добре наступні саміти проводити в теплих країнах, наприклад у Азербайджані. Більшу частину розмови журналісти не почули.

Останнім прибув Лукашенко, після чого почалася офіційна частина заходу на якій навряд керівникам делегацій навряд було до жартів.

До речі, президент Білорусі на відміну від свого російського колеги першим звернув свою увагу на президента України.

Глави двох країн тепло обійнялися вітаючи один одного.

Як повідомлялося раніше, Ющенко заявив, що Росія забороняє Мєдвєдєву зустрічатися з ним.

Нагадаємо, що декілька тижнів тому українська сторона запропонувала Мєдвєдєву провести зустріч в рамках міжнародних заходів, в тому числі в рамках кишиневського саміту. На переконання українського президента, ця зустріч стала особливо актуальною після того, як у серпні Мєдвєдєв звинуватив українського президента в антиросійській позиції.

Але зустрічі так і не відбулося. Мєдвєдєв пояснив це своїм напруженим робочим графіком, запланованим заздалегідь.

Читайте також:

Ющенко: Росія робить зустріч із Мєдвєдєвим неможливою

МЗС РФ: Мєдвєдєв не відмовлявся від зустрічі з Ющенком

Мєдвєдєв не погодився на переговори з Ющенком

Ющенко: мені необхідно зустрітися з Мєдвєдєвим

ВідеоЗасідання Ради глав держав – учасниць СНД

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: