Ющенко і Тимошенко назвали прийнятну ціну на російський газ

Президент і прем'єр назвали свою ціну за російський газ і транзит газу територією України.

На початку 2009 року ціна на російський природний газ для України на українсько-російському кордоні повинна становити 201 дол. за 1 тис. куб. м, ставка транзиту територією України - не нижче 2 дол. за 1 тис. куб. м на 100 км. відстані. Про це йдеться в оприлюдненій спільній заяві президента Ющенка та прем'єр-міністра Тимошенко.

"Запропоновані Російською Федерацією умови про підвищення цін на газ до 250 дол. з врахуванням різкого падіння світових цін на нафту є фактичним встановленням для України середньоєвропейської ціни на природний газ. У той же час російська сторона пропонує зберегти ставку транзиту 1,7 дол., що більш ніж вдвічі нижча за середньоєвропейські показники. Такий рівень транзитної ставки робить практично неможливою підтримку газотранспортної системи в належному технічному стані", - наголошується в заяві.

При цьому українська сторона підкреслює, що 30 грудня 2008 року повністю розрахувалася з російською стороною за природний газ, отриманий 2008 року. Таким чином, станом на 1 січня 2009 року Україна не має перед Російською Федерацією жодних заборгованостей.

Також керівництво України закликало російських партнерів дотримуватися взаємних зобов'язань щодо обсягів транзиту природного газу європейським споживачам та забезпечення балансу газу для українських споживачів за діючими на сьогодні ціновими параметрами. Корекцію розрахунків за взаємними зобов'язаннями пропонується провести відповідно до цін на природний газ і його транзит, які будуть зафіксовані в підсумкових документах за результатами переговорів.

Крім того, керівництво країни заявляє, що громадяни України будуть надалі забезпечені природним газом у необхідних для власного споживання обсягах, оскільки Україна має достатні обсяги газу в сховищах.

"Продовження міжурядових переговорів щодо постачань російського природного газу не може бути і не буде приводом для обмеження надання комунальних послуг для населення, передусім теплопостачання", - підкреслюється в заяві.

Як повідомлялося, вчорашні переговори "Газпрому" та "Нафтогазу України" закінчилися безрезультатно. При цьому російська сторона заявила, що не отримала коштів за поставлений до України в листопаді-грудні газ. Сьогодні вранці "Газпром" припинив постачання газу до України.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: