Ющенко і Тимошенко відмовились їхати на саміт провідної партії ЄС

Ющенка і Тимошенко запросили на ці збори як керівників партій, що асоціюються з ЄНП.

В Європейській народній партії (ЄНП) повідомили, що президент України Віктор Ющенко і прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко не братимуть участь в саміті ЄНП в Брюсселі, хоча і були на нього запрошені.

"Ми розуміємо, що в Україні якраз починається виборча кампанія і нашим колегам потрібно бути на місці (в Україні)",- заявило джерело. Представник партії виразив надію, що в грудні, в розпал виборчої кампанії, обидва запрошених відвідають урочистий конгрес ЄНП в Бонні.

Саміти ЄНП проводяться перед початком засідань Європейської ради - найвищого керівного органу Євросоюзу. Ющенка і Тимошенко запрошують на ці саміти як керівників партій, що асоціюються з ЄНП. Представники української влади традиційно використовують саміти як майданчик для переговорів з керівництвом європейських держав.

Рішення відмовитися від поїздки до Брюсселя Ющенко і Тимошенко прийняли протягом останнього тижня. Одним з мотивів голови держави став той факт, що президент ЄНП Вілфред Мартенс відкрито підтримав президентські амбіції Тімошенко.

Це вже не перша відмова Ющенка від участі у зборах ЄНП. Лідери фракції Європейської народної партії і Європейських демократів (European People's Party - European Democrats) у червні 2008 року були здивовані відміною раніше запланованої зустрічі з президентом Віктором Ющенком за 24 години до візиту до України без яких-небудь пояснень.

Нагадаємо, на з'їзді БЮТ 24 жовтня перший віце-прем'єр Олександр Турчинов зачитав з сцени на майдані Незалежності лист Мартенса Тимошенко. "Вашу готовність ухвалювати важкі рішення, включаючи боротьбу з корупцією, відзначили і оцінили у всьому світі. Ви дійсно готові очолити Україну і вести її вперед як президент", - йшлося в зверненні лідера ЄНП.

Читайте також:

Тимошенко хоче в Європу з Ющенком (відео)

Європарламентарії здивовані поведінкою Ющенка

БЮТ запросили до Європейської народної партії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: