Ющенко: інвестувати в українську ГТС - вигідно

Президент впевнений, що модернізація української газової "труби" об'єднає Україну та ЄС політично, інтелектуально, технічно та фінансово.

Президент Віктор Ющенко переконаний, що проект з реконструкції української газотранспортної системи буде економічно вигідним.

Про це Ющенко сказав у своєму виступі на Міжнародній інвестиційній конференції з модернізації української газотранспортної системи.

Він підкреслив, що після подолання фінансово-економічної кризи обсяги споживання газу в Європі зростатимуть, тому модернізація української газотранспортної системи, на думку глави держави, насамперед, економічно вигідний проект.

Ющенко нагадав, що Україна запропонувала Європейському Союзу план модернізації української ГТС. Він підкреслив, що втілення проекту гарантуватиме об’єднання політичних, інтелектуальних, технічних і фінансових зусиль та можливості України й Європи.

"Модернізація української ГТС упевнить справедливий баланс інтересів між постачальниками, споживачами і транзитерами газу", - сказав президент.

Він підкреслив, що на сьогодні є всі умови для модернізації української ГТС.

"Ми на порозі принципових рішень, що посилять безпеку і прозорість поставок газу європейським споживачам за оптимальним маршрутом територією України", - сказав глава держави.

Крім того Ющенко повідомив, що інвестиційними коштами на модернізацію української газотранспортної системи займатиметься координаційна група при "Нафтогазі".

Про відповідну домовленість між Україною та Єврокомісією він розповів під час спілкування з журналістами.

За його словами, до цієї групи також входитимуть представники провідних фінансових інституцій, зокрема, Світового банку, Європейського інвестиційного банку, Європейського банку реконструкції та розвитку.

Ющенко підкреслив, що ця координаційна група найближчим часом має розглянути питання щодо необхідного рівня фінансування проектів, передбачених спільною декларацією України та ЄС за підсумками сьогоднішньої Міжнародної інвестиційної конференції з модернізації української ГСТ, підписаній сьогодні в Брюсселі.

Водночас Ющенко нагадав, що, за оцінками української сторони, на модернізацію української ГТС потрібно 2 млрд. 570 млн. доларів.

Довідка. Станом на 1 січня 2008 року, газотранспортна система ДК “Укртрансгаз” складалася з 71 компресорної станції загальною потужністю 5405,1 МВт. Довжина магістральних газопроводів і газопроводів-відведень становить 37 тис. км. Пропускна спроможність ГТС України складає: на вході – 288, на виході – 178,5 млрд. куб. м, в т.ч. в країни Європи – 142,5 млрд. куб. м.

За оцінками експертів НАК "Нафтогаз України", пропускну здатність української ГТС можна розширити на 60 млрд. кубометрів за рік за рахунок інвестування 5-6 млрд. доларів США, що втричі дешевше, ніж створення нових "обхідних" маршрутів (наприклад "Північний потік").

Читайте також:

На Заході не знають таких цинічних політиків, як в Україні

Європа попросила Росію не ображатися на Україну

Російська делегація покинула конференцію з ГТС. Їй "нецікаво"

Україна підписала спільну газову декларацію з ЄС

ВідеоПро інвестиції в українську ГТС

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: