Ющенко: Кабмін не бореться з корупцією

Президент України вимагає від уряду ефективніше боротися з корупцією в державі, а не імітувати цей процес.

Ющенко-Янукович
Ананова
Ющенко вважає, що уряд неефективно протидіє корупції.
Президент України Віктор Ющенко вимагає від уряду невідкладно вжити рішучих заходів щодо забезпечення ефективної протидії корупції, не на словах, а на ділі дотримуватися визначених пріоритетів у державній політиці, одним із яких є подолання корупції. 

За повідомленням прес-служби глави держави, листа відповідного змісту президент направив прем'єр-міністру України Віктору Януковичу. 

Ющенко звернув увагу прем'єра на те, що проголошені урядом заяви, що подолання корупції є пріоритетом його діяльності, не підкріплені конкретними практичними діями. Досі не затверджений План дій щодо реалізації Концепції подолання корупції в Україні "На шляху до доброчесності", схваленої указом президента № 742/2006 р., а також проігноровано пропозицію стосовно попереднього громадського обговорення проекту зазначеного плану. 

На думку президента, урядом також не підготовлено до розгляду на засіданні Ради національної безпеки і оборони України питання щодо стану боротьби з корупцією в органах влади, усіх сферах життєдіяльності країни. 

Ющенко висловив глибоке переконання в тому, що перелічені ним та інші подібні факти дають підстави стверджувати, що реальна боротьба з корупцією в Україні не ведеться. Системна цілеспрямована робота щодо протидії корупції, на думку глави держави, підміняється формальним плануванням антикорупційних заходів, які зазвичай не виконуються.

Значна частина осіб, притягнутих до відповідальності за корупцію, усупереч вимогам закону продовжує обіймати займані посади та виконувати функції держави, наголосив Ющенко. 

Президент підкреслив, що на шлях вчинення корупційних дій стають не лише рядові чиновники і їхні керівники, а й працівники правоохоронних органів. Так, упродовж першого півріччя 2007 року за скоєння корупційних діянь до адміністративної та кримінальної відповідальності притягнуто майже 400 працівників органів внутрішніх справ, більше 300 – органів державної податкової та 40 – митної служб.

Про результати дій уряду, керівників інших центральних органів виконавчої влади стосовно заходів щодо забезпечення ефективної протидії корупції Ющенко просить інформувати на засіданні Ради національної безпеки і оборони України, яке планується на 17 серпня 2007 року. 

Нагадаємо, раніше Віктор Ющенко вимагав провести службові розслідування фактів використання коштів Міністерством фінансів та Контрольно-ревізійним управлінням України. 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: