Ющенко: кілька депутатів Ради мають по 2-3 судимості

Президент наголошує, що виборча система, яка дозволяє обрання депутатами таких людей, загрожує криміналізацією влади.

Президент Віктор Ющенко називає неприпустимим обрання депутатами Верховної ради осіб, що мають судимості. Про це він заявив, виступаючи на церемонії посвяти в студенти Національного медичного університету ім. Богомольця.

"Як можна говорити про духовні цінності, європейські цінності, високі моральні стандарти, коли в сьогоднішній системі виборів і організації влади можливо, щоб у Верховну раду пройшла людина, що має 3 судимості - і, до речі, не одна - 2 судимості, просто одну судимість", - сказав він.

Ющенко зауважив, що швидше за все такі люди, у першу чергу, будуть думати не про благо держави і людей, а про власне благополуччя.

"Такі люди ніколи не будуть піклуватися про наше майбутнє", - підкреслив він.

Президент також зауважив, що виборча система, яка дозволяє обрання депутатами парламенту таких людей, створює загрозу феодалізації політики й криміналізації влади.

Крім цього, Ющенко вкотре висловився за скасування депутатської недоторканності, підкресливши ганебність наявності такого привілею для демократичної держави.

"Депутатська недоторканність - це принизливо, це залишки феодалізму", - сказав він.

Ющенко підкреслив, що наявність недоторканності в депутатів дозволяє відчувати певні преференції пов'язаним з ними особам.

Зокрема, з його слів, близько 13,5 тисяч помічників депутатів Ради мають статус держслужбовців і також відчувають своє привілейоване положення.

"Ця система безвідповідальна, котра створена на основі системи чиєїсь недоторканності, чиєїсь нерівності перед законом", - підкреслив президент.

У зв'язку з цим він зауважив необхідність внесення змін до Конституції для того, щоб створити дійсно демократичну систему влади, у якій всі будуть рівні перед законом.

Нагадаємо, 25 серпня Ющенко підписав указ про винесення на всенародне обговорення законопроекту про внесення змін до Конституції України. Президент переконаний, що Україні необхідна конституційна реформа.

Свій проект Конституції глава держави подав до Верховної ради ще у березні.

Читайте також:

Ющенко: нас не залякати російською зброєю

Ющенко зізнався, що вбивці Ґонґадзе зараз при владі

Брат Ющенка: Аляску відкрили українці

Ющенко створить Міжнародний фонд шанувальників бандури

ВідеоЮщенко про депутатів з судимістю

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: