Ющенко: лист до МВФ буде відправлено за кілька годин

Президент узгодив суперечливі позиції з прем'єром і головою Нацбанку та готовий звертатися до МВФ, щоб повернути Україні кредит.

Лист із узгодженою позицією президента Віктора Ющенка, прем'єра Юлії Тимошенко та голови Нацбанку Володимира Стельмаха "за дві години" буде направлено до Міжнародного валютного фонду.

Про це заявив сам Ющенко. За його словами, відповідна домовленість була досягнута на нараді з координації дій органів державної влади та політичних сил в умовах економічної кризи.

"В найближчі дві години Україна підпише лист намірів до керівництва МВФ. За декілька хвилин в мене буде розмова з президентом Світового банку. Таким чином, ми виходимо на фундаментальну роботу з міжнародними фінансовими організаціями в контексті бюджету на 2009 рік і всіх секторальних економічних питань. Всі розбіжності, які були в уряді та Нацбанку по відношенню до постановки економічних питань, сьогодні подолано", - сказав глава держави.

Він також повідомив про досягнення домовленості щодо створення перспективного плану антикризової роботи. Зокрема, учасники наради розглянули регламент, за яким працюватиме група, в яку входять президент, прем'єр-міністр, голова парламенту, керівник НБУ та лідер опозиції.

Ця робоча група 9 березня розгляне політику приватизації в 2009 році.

Нагадаємо, в президентській нараді з координації дій в кризових умовах взяли участь прем'єр-міністр Юлія Тимошенко, голова Верховної ради Володимир Литвин, голова НБУ Володимир Стельмах та представник парламентської опозиційної фракції Партії регіонів Микола Азаров.

27 лютого Ющенко запропонував щопонеділка проводити такі координаційні наради. Тоді ж президент, прем`єр і голова ВР домовилися підготувати спільний документ до Міжнародного валютного фонду щодо подальшої співпраці.

У МВФ напередодні повідомили, що готові надати другий транш 16-мільярдного кредиту, навіть за відчутно більшого дефіциту держбюджету, ніж планувалося. Але Україна має отримати додаткове фінансування для його покриття, наприклад, від Світового банку.

Також у МВФ заявили про готовність продовжити роботу своєї місії в Україні. Місія фонду залишила Київ після невдалих переговорів з урядом на початку лютого. Тоді переговори Кабміну і представників фонду провалилися через відмову уряду зменшити дефіцит держбюджету та переглянути прогноз інфляції на 2009 рік.

Читайте також:

Ющенко зібрав закриту нараду з Тимошенко, Литвином, Азаровим та іншими

Місія МВФ готова повернутися в Україну

Пинзеник переконаний, що другий транш МВФ не врятує Україну

Україна не отримає грошей від Євросоюзу

ВідеоЮщенко: лист до МВФ буде відправлено за кілька годин

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: