Ющенко: рішення про продовження перебування ЧФ у Криму було "гуманним"

Президент стверджує, що Росія не дотримується своїх зобов’язань щодо перебування її кораблів в Криму.

Президент України Віктор Ющенко має чимало претензій до Росії в питанні використання активів Чорноморського флоту в Криму.

Президент нагадав, що прийнята в 1996 році українська Конституція містить імперативну норму, що "Україна не тримає на своїй території жодної бази".

В той же час, він назвав "гуманним" рішення 1997 року щодо продовження на 20 років перебування бази ЧФ в Севастополі, оскільки "всі розуміють, що швидко перенести базу неможливо".

"З іншого боку, ми - сусіди, партнери і було знайдено спосіб, як створити механізм по врегулюванню цих стосунків", - сказав президент.

При цьому він підкреслив, що і Україна, і Росія повинні виконувати зобов'язання по угоді про дислокацію Чорноморського флоту.

В той же час, як зазначив Ющенко, в України "чимало претензій" з приводу того, що активи, що належать їй, "використовуються далеко не раціонально - земля, нерухомість, радіочастоти, навігація".

"Дуже важливо сьогодні обом сторонам чітко і ясно заявити про прихильність цим домовленостям. Про це українська сторона заявляє, що ми дотримуємося букви і духу угоди. В той же час, Росія повинна виконати свою частину", - наголосив глава держави.

На його думку, це питання має бути врегульовано міжурядовою комісією, засідання якої відбудеться в травні 2009 року.

Як відомо, Україна не має наміру змінювати свою позицію щодо термінів виведення Чорноморського флоту Росії з території Криму. За підрахунками МЗС України, на виведення російського флоту з території України потрібно близько 5-6 років.

Читайте також:

Україна наполягає на виведенні ЧФ Росії з Криму

Кримські націоналісти вимагають відібрати майно ЧФ Росії

Росія введе до Криму новітні підводні човни

Російський спікер: ЧФ має залишитися в Україні після 2017 року

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: