Ющенко: мені необхідно зустрітися з Мєдвєдєвим

Український президент запевнив усіх, що поважає Росію, та запропонував колезі з РФ вирішити всі проблеми під час особистої зустрічі.

Президент Віктор Ющенко сподівається провести зустріч із президентом РФ Дмитром Мєдвєдєвим на саміті глав держав країн СНД у Кишиневі.

"Все, що можна зробити з точки зору розбудови двосторонніх відносин у руслі добросусідства, взаємної поваги, українською стороною робиться. Моя політика усі чотири роки демонструє велику повагу до Росії і коректне до неї ставлення", – відзначив український президент.

На його переконання, відносини України та РФ мають розбудовуватися на принципі взаємної поваги до суверенітету та територіальної цілісності кожної з держав. "Ніхто не ставить за мету мати проблеми у відносинах з Росією. Але ніхто не буде приносити у жертву суверенітет чи незалежність", –  запевнив Ющенко.

Відповідаючи на запитання про можливість проведення переговорів під час саміту глав держав-учасниць СНД, глава української держави висловив сподівання, що у рамках заходу відбудеться низка двосторонніх зустрічей, зокрема з президентами Азербайджану, Білорусі та Молдови. "З нашої сторони перепон (для зустрічі з президентом Росії - ред.) немає. Я сподіваюся, що ця зустріч буде, особливо після того, що було зроблено з російської сторони влітку, то ця зустріч є необхідною", – наголосив Ющенко.

Водночас він скептично оцінив ефективність самої СНД, більшість рішень якої не були адаптовані до національного законодавства країн-членів.

Нагадаємо, 30 вересня Ющенко заявив, що готовий зустрітися з Мєдвєдєвим у Молдові на саміті глав держав країн СНД. 

Втім поки достеменно не відомо, чи відбудеться ця зустріч. Зокрема на те, що вона може не відбутися, натякнув глава МЗС РФ Сергій Лавров.

Крім того, прес-секретар Мєдвєдєва Наталя Тімакова заявила, що в програмі візиту глави російської держави до Кишинева немає окремої зустрічі з Віктором Ющенком.

Читайте також:

Ющенко та Мєдвєдєв потраплять за один стіл

Мєдвєдєв поскаржився американцям на Ющенка

Мєдвєдєв: існує єдина російська правда, все інше засмічує мізки

Мєдвєдєв: українцям сподобались мої звинувачення на адресу Ющенка

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: