Ющенко: модернізувати нашу ГТС може тільки Європа

Ющенко хоче, щоб українську ГТС модернізували європейські країни.

Президент Ющенко на сьогодні бачить можливість співпраці з питання модернізації української газотранспортної системи тільки з країнами Європи. При цьому Ющенко наголосив, що консорціум з модернізації ГТС має створюватись на паритетних умовах. Щоправда, за його словами, на сьогодні питання створення консорціуму вимагає серйозного аналізу.

"Сьогодні дуже багато виникає дискусій навколо створення так званого європейського консорціуму. Я впевнений, що Україна повинна витримати тактичну паузу", - відзначив Ющенко.

Він наголосив, що, перш за все, необхідно визначити місію України в цій структурі, а також чи буде такий консорціум глобальний чи локальний – створений двома чи трьома країнами.

"Іншими словами, наша поступка для Європи, для споживачів європейського ринку є глобальною чи вона стосується лише відносин з кимось. Це може значно змінити питання нашого підходу. Упевнений, що ми повинні ставити мету мати ту модель, яка нас глибше на паритетних умовах інтегрує в європейську систему. Не повинна бути якась одностороння капітуляція. Я не розглядаю можливості, щоб в односторонньому порядку Україна позбулася статусу, починаючи від власності, управління цією унікальною транспортною мережею, не одержавши адекватних інтересів", - заявив президент, відзначивши, що поки що жодних конкретних пропозицій з цього питання немає.

Ющенко також зазначив, що на сьогодні між країнами Європи існують переважно двосторонні відносини з газових питань. Відповідаючи на запитання, чи бачить він участь Росії у такому діалозі, президент зазначив, що "відповіді зараз би не давав, оскільки нашою метою не є одержати нову залежність. Наша мета - одержати той інтерес, який був паритетом транзитної ролі. Ми не хочемо класти яйця до одного кошика".

Як відомо, заступник глави Секретаріату президента Андрій Гончарук повідомив, що на базі Міністерства палива й енергетики створена робоча група, яка, зокрема, повинна підготувати до Міжнародної донорської конференції з модернізації української газотранспортної системи 23 березня майстер-план модернізації ГТС. За оцінками міжнародних фахівців, на модернізацію української ГТС необхідно 2,5 млрд. євро.

Станом на 01.01.2008 року газотранспортна система ДК “Укртрансгаз” складалася із 71 компресорної станції загальною потужністю 5405,1 МВт. Довжина магістральних газопроводів і газопроводів-відведень становить 37 тис. км. Пропускна спроможність ГТС України становить: на вході – 288, на виході – 178,5 млрд. куб. м, в т.ч. в країни Європи – 142,5 млрд. куб. м. Оператором газотранспортної системи України є ДК “Укртрансгаз”.

Читайте також:

Ющенко зустрівся з Качинським та Тополанеком

Тимошенко: газ для України буде по 228 доларів

Європу заспокоять кілька днів з російським газом

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: