Ющенко: на території України не буде військових баз НАТО або Росії

Жодні військові бази - ні російські, ні бази НАТО не можуть бути розміщені на території України.

Навіть у разі вступу України в НАТО на її території не буде розміщено жодних військових баз, заявив український президент Віктор Ющенко, виступаючи 21 вересня в Раді з міжнародних відносин у Нью-Йорку.

"Згідно з нашою конституцією, жодні військові бази - ні російські, ні бази НАТО не можуть бути розміщені на території України. Територія України не може бути використана з метою загрози іншим країнам", - зазначив Ющенко.

Разом з тим, говорячи про відносини з Росією, він сказав, що "не може пишатися такими відносинами", які існують зараз.

Серед проблем між Москвою і Києвом Ющенко назвав незавершеність демаркації водної частини кордону, надання громадянства Росії жителям України, а також питання присутності в Севастополі бази Чорноморського флоту Росії. У зв'язку з цим він заявив, що після 2017 року російський флот має залишити Севастополь.

Щодо відносин з альянсом він сказав: "Членство України в НАТО і українська незалежність - це синоніми".

Віктор Ющенко ухилився від відповіді на запитання про реакцію на рішення США відмовитися від розміщення систем протиракетної оборони в Польщі та Чехії.

"У нас не заведено говорити погано про друзів і сусідів", - сказав Ющенко, виступаючи на Раді з міжнародних відносин в Нью-Йорку.

"Щоб ви зрозуміли мене, я почну здалеку. Очевидно, що питання про те, що розміщувати в Чехії і Польщі - це справа чеського і польського народів", - пояснив він.

За словами українського президента, добре, що інтереси Чехії і Польщі в цьому випадку співпали з американськими.

Нагадаємо, 21 вересня Віктор Ющенко прилетів з офіційном візитом до США. Там він планує провести низку зустрічей зі світовими лідерами, обговорити пріоритети внутрішньої та зовнішньої політики України, а також підняти тему вшанування пам'яті жертв фашизму та Голодомору.

Читайте також:

Ющенко в Нью-Йорку "завалив" питання щодо ПРО

Ющенко прилетів до США

Ющенко відповість в США за демократичні перетворення України

 

ВідеоЮщенко про членство України в НАТО

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: