Ющенко наблизив до себе Єханурова

За словами джерел, розробка нової структури Секретаріату почалася в червні. Новообрана голова СП Віра Ульянченко доручила скласти нову схему.

У п'ятницю Віктор Ющенко затвердив нову структуру Секретаріату президента. Найбільш суттєві зміни торкнулися юридичного та інформаційного блоків - збільшені повноваження заступника голови СП Марини Ставнійчук та прес-секретар президента Ірини Ваннікової. Крім того, введено другу посаду першого заступника голови СП, яку, як стверджують джерела, займе колишній міністр оборони Юрій Єхануров. Він буде слідкувати за роботою служби з внутрішньополітичних питань і регіонального розвитку.

За словами джерел, розробка нової структури Секретаріату почалася в червні. "Віра Ульянченко (голова СП.-Ред.) доручила Руслану Демченко (керівник офісу президента.-Ред.) скласти нову схему з урахуванням змін в керівництві Секретаріату", - розповів на умовах анонімності один зі співробітників СП. Слід зазначити, що після призначення 19 травня пані Ульянченко керівником СП було звільнено її заступника, куратора юридичного напрямку і спецслужб Ігора Пукшина, а куратором інформаційного напряму замість Андрія Кислинського призначена Валентина Руденко. Таким чином, основні зміни торкнулися вище напрямків роботи.

У Секретаріаті більше не буде заступника, який одночасно займається силовиками та судовою системою. Юридичні служби Секретаріату президента вже перейшли під управління заступника голови СП Марини Ставнійчук, яка раніше відповідала тільки за зв'язки з Центрвиборчкомом і Конституційним судом. Розробники нової схеми намагалися зменшити вплив юристів, яких вважають "людьми Пукшина". Зокрема, службу представництва інтересів президента в судах, яку очолював колишній співробітник компанії "Пукшин і партнери" Руслан Кирилюк, об'єднали зі службою по взаємодії СП з КС, і, мабуть врешті-решт, статус пана Кирилюка буде знижений.

Посада "силового" заступника голови СП зі статусом спецпредставника президента в СБУ залишається вакантною. Джерела стверджують, що основним кандидатом на цей пост є генерал-полковник СБУ Петро Шатковський, який раніше працював заступником голови СБУ (2000-2003 роки), в. о. голови СБУ (2003) і заступником секретаря РНБО (2003-2004 роки). " 'Об'єктивка' Шатковського зараз на розгляді в Секретаріаті, але остаточне рішення за президентом", - говорить співрозмовник в СП.

Коментуючи поділ "силового" та юридичного блоків СП, Ігор Пукшин зазначив, що ефективність нової схеми буде залежати насамперед від "вміння кураторів напрямків одержувати і якісно аналізувати неофіційну інформацію, яка не з'являлася в ЗМІ і не відома широкій громадськості, але представляє цінність для глави держави ". При цьому, на його думку, "новим керівникам потрібно один-два, а то й три місяці, щоб 'ввійти в тему', вникнути у всі нюанси довіреного напрямку".

Інформаційний блок СП розділили на дві частини. Лариса Мудрак залишилася керівником служби інформполітики, а прес-секретар президента Ірина Ванникова, у якої раніше не було в підпорядкуванні співробітників, стала куратором прес-служби, виведеної з підпорядкування пані Мудрак. "У 2006 році була вимога (тодішнього голови СП.-Ред.) Віктора Балоги: прес-секретаря брали на посаду 'балакучої голови', без повноважень. Тепер, після виходу Балоги, Ванникова захотіла змінити ситуацію, що склалася. А з огляду на її дружбу з Валентиною Руденко і Русланом Демченко, внести ці корективи в структуру було нескладно ", - пояснив співрозмовник.

Остаточного розподілу обов'язків між пані Мудрак і Ванникової поки не сталося - джерела відзначають, що апаратна боротьба триває. Співробітники профільних підрозділів СП критикують нову схему, нагадуючи про відсутність досвіду роботи на керівних постах у Ірини Ванникової, а також відзначаючи, що дві складові інформаційного напрямку не мають загального керівництва і навіть не будуть підпорядковані одному заступнику. "Через це двовладдя в останні тижні вже почалося певне 'просідання' в інформполітики президента: ми в Секретаріаті знаємо про деякі важливі зустрічі президента, зокрема в рамках візиту місії МВФ, а журналістам про це забули повідомити", - поділився один із співробітників СП. "Варіант, при якому цей поділ буде виправдано, - якщо прес-секретар отримає в управління лише технічні служби, які забезпечують спілкування президента зі ЗМІ, зокрема акредитацію. Інакше мені логіка не зовсім зрозуміла", - говорить колишній керівник служби інформполітики СП (2006 рік ) Олександр Семирядченко.

Відповідно до нової структури суттєво зменшені повноваження першого заступника голови Секретаріату Олександра Шлапака - він більше не слідкує за роботою інших заступників, а займається лише економічними питаннями. Втім, співробітники СП стверджують, що де-факто цей порядок існує вже кілька місяців - після призначення пані Ульянченко главою СП.

Читайте також:

Ющенко скоротив свій Секретаріат

Ющенко звільнив головного критика Тимошенко

Ульянченко перетворить Секретаріат з фабрики інтриг на дорадчий орган

Команда Балоги залишає Секретаріат президента

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: