Ющенко надасть жертвам Голодомору матеріальну допомогу

Ющенко також доручив уряду посприяти людям, які пережили Голодомор, у веденні ними присадибного господарства.

Президент Віктор Ющенко своїм указом доручив уряду затвердити план заходів на 2009-2010 роки щодо вшанування пам'яті жертв Голодомору.

Зокрема, у цьому контексті уряд повинен передбачити додаткові заходи щодо поліпшення медичного та соціально-побутового обслуговування, надання матеріальної допомоги людям, які пережили Голодомор, сприяння у веденні ними присадибного господарства.

Уряду також доручено вжити заходи з надання правової оцінки дій на території України в період 1932-33 рр., які призвели до геноциду українського народу, продовження роботи з формування Національної книги пам'яті жертв Голодомору.

Президент зобов’язав Кабмін внести до плану пункти щодо проведення наукових досліджень голодоморів в Україні та оприлюднення інформації про них, щодо забезпечення поглибленого вивчення у школах та вузах причин та наслідків голодоморів в Україні, щодо продовження дій для визнання міжнародною громадськістю Голодомору 1932-33 років геноцидом українського народу.

Крім того, Ющенко доручив розробити та внести у Верховну раду проект загальнодержавної національно-культурної програми дослідження Голодомору та увіковічнення пам'яті його жертв на період до 2012 року.

Також президент доручив обласним та міським адміністраціям вжити додаткових заходів щодо демонтажу пам’ятників, присвячених особам, які причетні до організації голодоморів і політичних репресій в Україні, а також щодо перейменування населених пунктів, вулиць, площ, провулків, проспектів, парків, скверів у населених пунктах України, назви яких пов’язані з іменами таких осіб.

Нагадаємо, 22 травня Служба безпеки порушила кримінальну справу за фактом Голодомору - вчинення геноциду в Україні у 1932-33 роках. В рамках цієї справи СБУ вже звернулася до Росії з проханням надати засекречені архівні документи.

Разом із тим, на адресу служби пролунало багато критики у зв'язку з порушенням такої справи. Зокрема, лідер Партії регіонів Віктор Янукович заявив, що кримінальна справа відносно Голодомору призведе до розколу в українському суспільстві та погіршення відносин із Росією.

Втім, в СБУ антиросійську спрямованість справи категорично спростували. Крім того, один із ініціаторів порушення справи щодо Голодомору, голова Українського інституту національної пам'яті Ігор Юхновський, заявив, що в ній не буде обвинувачуваних, а основною метою її порушення є юридичне доведення судом факту вчинення злочину проти людства.

Читайте також:

У школах ввели поглиблене вивчення Голодомору і ОУН-УПА

СБУ просить Росію допомогти розслідувати справу про Голодомор

Янукович: кримінальна справа щодо Голодомору - провокація проти Росії

На Луганщині вкрали пам'ятник жертвам Голодомору

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: