Ющенко: "Нафтогаз" розтягнули, як Ісуса Христа на хресті

Президент побоюється, що ЄС відмовиться від намірів модернізувати українські труби.

Внутрішні неплатежі НАК "Нафтогаз України" з початку року становлять 7 мільярдів доларів.

Про це на засіданні Ради національної безпеки та оборони заявив президент Віктор Ющенко.

"Жодної реструктуризації, яку в бюджеті "Нафтогазу" на 2009 рік передбачено, шляхом перегляду відносин з держбюджетом не зроблено – жодної копійки. Більше того, НАК "Нафтогаз" з початку року заплатив 17 мільярдів гривень податку до бюджету. Іншими словами, сьогодні провідна нафтова компанія України розтягнута, як Ісус Христос на хресті", - впевнений глава держави.

Він відзначив, що, з одного боку, компанія здійснює платежі до "дутого" держбюджету, з іншого боку, неплатежі щодо компанії на всіх рівнях становлять 7 мільярдів гривень.

Крім того, президент висловив занепокоєння тим, що Європейський Союз може відмовитися від інвестицій у модернізацію української газотранспортної системи. Ймовірною причиною цього Ющенко назвав непрозорість фінансових процедур у вітчизняній енергетиці.

"Доки європейська сторона не побачить прозорості у тому, хто бере кредит і як його будуть повертати, з тих 5 мільярдів кредиту, які заплановані, ми не отримаємо ні центу", - сказав президент.

Також він назвав основне побоювання сторін щодо процедури використання отриманих коштів. "Всі бояться одного - щоб отримані позички не були направлені на латання дірок НАК "Нафтогазу", - наголосив Ющенко

Також президент наголосив на необхідності забезпечення контролю на газовому ринку.

Нагадаємо, у березні Україна та Євросоюз підписали спільну декларацію про модернізацію української ГТС. В обмін на європейські інвестиції Україна взяла на себе зобов'язання створити прозорий газовий ринок і провести реформи газової галузі до кінця 2011 року.

Невдоволення цією угодою висловила Росія, яка заявила про своє необґрунтоване відсторонення від процесу модернізації української газової труби.

Разом із тим, через фінансовий стан "Нафтогазу" в України виникли певні проблеми зі сплатою за спожите у травні російське паливо. За словами Віктора Ющенка, Україна направила Москві майже 4 мільярди гривень за рахунок емісії коштів.

Разом із тим, за інформацією міністра палива та енергетики Юрія Продана, гроші для сплати за блакитне паливо було оформлено, як кредит Ощадбанку. за словами урядовця, Україна встигне вчасно розплатитися з Росією за газ.

Читайте також:

Гроші для "Газпрому" взяли за рахунок кредиту

"Газпром" оголосив "Нафтогаз" "головним болем європейського масштабу"

СП: "Нафтогаз" не має грошей, щоб заплатити Росії, та шукає кредит

Євросоюз відправив до Києва газову комісію

ВідеоЮщенко про ситуацію у "Нафтогазі"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: