Ющенко: "Нафтогаз" віддадуть за борги Росії

Президент вважає, що активи "Нафтогазу" можуть опинитися у постачальника газу. Причиною тому - величезний дефіцит НАК.

Президент Віктор Ющенко побоюється передачі активів Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України" за борги постачальникам газу через занижену ставку транзиту й внутрішніх цін на газ.

Найбільший монополіст на ринку, "Нафтогаз", за словами Ющенка, має 33 млрд дефіциту.

"Купує за 220 доларів, а на внутрішньому ринку продає за 30 доларів... Компанія, по суті, банкрут. Вона має дефіцит більший, ніж державний бюджет України", - сказав Ющенко.

"На балансі 30 тис. магістральних газових і нафтових шляхів, і банкрутство НАК приведе до того, що всі активи підуть на розрахунки за несплату газу", - вважає президент.

Він також звинуватив прем'єра в невигідному газовому контракті на 2010 рік.

"Україна з 1 січня одержить газ по 360, а Німеччина, що перебуває від нашої загальної (з Росією) границі за 3,5 тис. кілометрів, за 170", - сказав Ющенко.

Він також підкреслив, що останні три роки тариф на транзит залишається незмінним і є найнижчим серед європейських країн.

"Ціна українського тарифу на транзит 1,7. За 3 останні роки ціна українського газу виросла в 3 рази, а ціна українського тарифу на транзит за 3 останні роки залишилася на тому ж рівні", - сказав Ющенко.

Він також зауважив, що в Європі сьогодні найменший тариф - 5 доларів, найвищий - 12, український становить 1,7, що й веде до збитків.

Нагадаємо, "Нафтогаз " розплатився з російським "Газпромом" за поставлений у листопаді природний газ. Українська компанія заплатила 770 млн доларів.

Згідно з умовами контракту, укладеного між "Газпромом" і НАК "Нафтогаз", оплата за газ, спожитий у минулому місяці, здійснюється до 7 числа включно поточного місяця. У четвертому кварталі 2009 року ціна на газ для України становить 208 доларів за тисячу кубометрів.

Читайте також:

Україна розрахувалася за постачання російського газу у листопаді

"Нафтогаз" клянеться, що українцям буде тепло

"Нафтогаз" звинуватили у нездатності газопостачання споживачів

Стали відомі ціни на газ на 2010 рік

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: