Ющенко нагадав, що він не відповідає за економіку

Президент хоче виступити у ВР та може запропонувати їй свій проект бюджету. Але відповідальність за економіку покладає на уряд.

Президент Віктор Ющенко наполягає на своєму рішенні проголосити у Верховній раді щорічне звернення про внутрішнє та зовнішнє становище України.

Про це заявила прес-секретар глави держави Ірина Ванникова.

Разом із тим, вона наголосила, що головну відповідальність за економічну політику в Україні сьогодні несуть уряд і ВР, а не президент.

"Віктор Ющенко наголошує, що відповідно до конституційних змін від 2005 року саме уряд і парламент відповідають за здійснення економічної політики у державі. Він закликає колег не перекладати відповідальність за свою політику на інші гілки влади", – сказала Ванникова.

Вона також зазначила, що президент готовий брати участь у вирішенні економічних проблем. Зокрема, він готовий запропонувати на розгляд свій проект змін до держбюджету.

"Віктор Ющенко вважає ключовими економічними викликами для нашої країни удосконалення закону про Державний бюджет та прийняття антикризового пакета законів... Розуміючи загрозливість економічної ситуації, Ющенко готовий представити у парламенті власний проект змін до бюджету, якщо в уряді не вистачить політичної волі визнати необхідність корекції політики і внести зміни до бюджету", – заявила Ваникова.

Разом із тим, зауважила вона, аналіз роботи Верховної ради "демонструє неготовність... до ухвалення необхідних для країни рішень". За словами Ванникової, головна проблема полягає у незлагодженій роботі парламенту й уряду.

Свідченням цього, на думку речника президента, є те, що із 85 антикризових законопроектів, внесених до ВР, було ухвалено тільки 12. 3 закони були повернуті Ющенком до парламенту для повторного розгляду, із 17 законопроектів, які на думку Кабміну, спрямовані на збалансування бюджету, ухвалено лише 2.

"Президент застерігає уряд і парламент від того, щоб перетворювати засідання Верховної ради на черговий обмін звинуваченнями та політиканськими заявами", – додала Ванникова.

Нагадаємо, вчора через відсутність президента у сесійній залі ВР фракція Партії регіонів заблокувала роботу парламенту.

ПР вимагає від представників влади звіту щодо їхньої роботи з подолання кризи в українській економіці. В разі, якщо президент і прем'єр не погодяться на умови опозиціонерів, ПР обіцяє владі загальнодержавні акції протесту.

5 лютого свій звіт про роботу в парламенті має представити Кабмін Юлії Тимошенко. Президент звітувати перед депутатами не збирається.


Читайте також:

Ющенко не збирається звітувати перед депутатами

"Регіонали" піднімуть всю країну проти Ющенка і Тимошенко

Тимошенко і Янукович розповіли про імпічмент Ющенку

ВідеоЮщенко нагадав, що він не відповідає за економіку

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: