Ющенко наказав ГПУ порушити справу за дискримінацію україномовних в Україні

Президент вимагає покарати бізнесмена, який звільнив 18 підлеглих за те, що вони розмовляли українською мовою.

Президент Віктор Ющенко вимагає в Генпрокуратури порушити кримінальну справу за фактом дискримінації за ознакою мови і національності проти керівника фракції БЮТ у Павлоградській міській раді Ігоря Слюнькова.

Як повідомила прес-секретар глави держави Ірина Ванникова, у місті Павлоград Дніпропетровської області 18 працівників очолюваного Слюньковим підприємства "БудМайстер" звільнили за те, що вони розмовляли українською мовою.

Президент стурбований тим, що за ініціативи Слюнькова "було звільнено з посад голову правління і понад десятка менеджерів різного рівня лише за те, що вони спілкувалися на робочих місцях українською мовою та позиціонували підприємство як українського виробника", повідомляє прес-служба глави держави.

"На думку глави держави, цей виробничий, на перший погляд, конфлікт містить всі ознаки кричущого порушення основоположних норм Конституції України, коли під виглядом нібито "корпоративних норм" у трудовому колективі впроваджуються нетолерантність та дискримінація за мовною ознакою", - зазначила Ванникова.

"Президент України вважає, що оцінку Слюнькову за його діяльність, пов’язану з дискримінацією за ознакою мови і національності, мають дати і політичні сили та громадськість. Зокрема, президент чекає такої оцінки від Блоку Юлії Тимошенко, штаб якої на виборах очолював Слюньков", – наголосила Ванникова.

На думку Віктора Ющенка, повідомила Ванникова, у цивілізованому суспільстві такі дії мають бути однозначно засуджені, оскільки відкривають шлях до наростання нетерпимості та дискримінації у суспільстві.

До вимоги Ющенка порушити кримінальну справу приєдналась також депутатська група "За Україну!" у Верховній раді. Про це повідомив депутат Андрій Парубій.

"Керівник підприємства видав постанову, якою фактично заборонялося працівникам підприємства використовувати українську мову. В листі до одного з працівників керівник підприємства Ігор Слюньков зазначає, що за використання української мови на робочому місці він буде стягувати штраф в розмірі 1000 грн", - обурився депутат.

Читайте також:

У Павлограді починається суд у справі про звільнення україномовних працівників

На Дніпропетровщині 18 людей заявляють, що їх звільнили через українську мову

Російськомовні організації України оприлюднили передвиборчу вимогу

ВідеоЮщенко наказав порушити справу за дискримінацію україномовних

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: