Ющенко наказав терміново перевірити обороноздатність України

Одразу після того, як у Держдумі РФ пройшов переше читання закон, що дозволяє посилати свої війська за кордон, український президент доручив інспектувати вітчизняну систему оборони.

Президент Віктор Ющенко утворив інспекційну комісію з перевірки організації територіальної оборони України, яка повинна здійснити зазначене інспектування з 15 по 30 вересня та підготувати за підсумками перевірки висновки і пропозиції для доповіді президентові.

Про це йдеться в указі глави держави від 9 вересня "Про перевірку організації територіальної оборони України".
Главі Секретаріату президента доручено затвердити у триденний строк персональний склад комісії.

На голову комісії покладено визначення структурних підрозділів Збройних Сил України, інших військових формувань, які перевірятимуться.

Крім того, голові Ради міністрів Автономної Республіки Крим, головам обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій доручено сприяти роботі комісії.

Указ з'явився одразу після того, як Держдума РФ ухвалила в першому читанні законопроект, згідно з яким Росія зможе оперативно використовувати свої Збройні сили за кордоном.

Поправки до закону "Про оборону" розширюють перелік умов, за яких президент може без оголошення війни та без попередньої згоди Ради Федерації направляти війська в інші країни.

Зокрема, серед них – необхідність відбиття нападу чи запобігання агресії проти іншої держави, для захисту громадян РФ, боротьби з піратством та задля забезпечення судноплавства.

Відповідний законопроект було внесено до російському парламенту в серпні. Ініціатором нововведень виступив президент РФ Дмитро Мєдвєдєв.

Читайте також:

Росія зможе атакувати Україну не раніше, ніж за три роки

Росія відправлятиме війська за кордон без оголошення війни

Російська армія істотно збільшує кількість призовників

Українська армія стане контрактною через сім років

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: