Ющенко наказав своїм міністрам контролювати Тимошенко

Президент зібрав міністрів від НУ-НС і попросив їх публічно пояснювати дії уряду, які йому не до вподоби.

Президент Віктор Ющенко закликав міністрів від блоку "Наша Україна - Народна самооборона" бути консолідованими та принципово відстоювати відповідність рішень уряду державним інтересам.

Про це він заявив на зустрічі з міністрами від НУ-НС, присвяченій оцінці їхньої роботи в Кабміні та деяким аспектам діяльності уряду.

Глава держави, зокрема, наголосив, що Кабмін цього року припустився безпрецедентного рівня невиконання державних програм, передбачених держбюджетом-2009.

Посилаючись на звіт Рахункової палати, отриманий минулого тижня, Ющенко вказав на фактичну відсутність бюджетного фінансування важливих програм соціально-економічного та культурного розвитку. "Це безпрецедентний випадок, коли Кабінет міністрів демонструє таке ігнорування закону про бюджет", – обурився президент.

Він закликав міністрів зайняти чітку позицію у цій ситуації і, якщо уряд проводить таку політику, публічно пояснити причини таких дій.

Говорячи про процедури прийняття урядових рішень, Ющенко наголосив, що цього року 215 постанов Кабінету міністрів (або кожна четверта) приймаються за наявності зауважень Міністерства юстиції. Це означає, що такі акти не відповідають Конституції або законам України, указам президента і постановам Верховної ради. Відповідно до регламенту Кабміну, внесення таких проектів урядових актів на розгляд взагалі не допускається, зазначив глава держави.

Він також критично оцінив практику, коли проголосовані на засіданнях Кабміну рішення не оприлюднюються за підписом прем`єр-міністра у передбачений законодавством (зокрема, регламентом КМУ) строк і часто не набувають чинності.

Окремо глава держави звернув увагу на зміст деяких рішень Кабінету міністрів, які, на його переконання, не відповідають національним пріоритетам. Як найяскравіший приклад президент навів рішення про розрахунок за поставлений російський газ авансовим платежем за послуги транзиту. Як застеріг Ющенко, реалізація цього рішення могла призвести до втрати державного контролю над НАК "Нафтогаз України".

З огляду на це, Ющенко наголосив, що очікує від міністрів-представників НУ-НС активніших і узгодженіших дій щодо таких рішень Кабінету міністрів.

Президент висловив тверде переконання, що міністри, призначені за квотою "Нашої України – Народної самооборони", повинні у цьому питанні стати консолідованими і принципово відстоювати відповідність рішень Кабінету міністрів державним інтересам і нормам чинного законодавства, наголошується у повідомленні.

У зустрічі з главою держави взяли участь віце-прем`єр-міністр Іван Васюник, міністр освіти і науки Іван Вакарчук, міністр культури і туризму Василь Вовкун, міністр охорони здоров`я Василь Князевич,, міністр регіонального розвитку і будівництва України Василь Куйбіда, міністр з питань житлово-комунального господарства Олексій Кучеренко, міністр внутрішніх справ України Юрій Луценко, міністр юстиції Микола Оніщук, міністр у справах сім`ї, молоді та спорту Юрій Павленко і голова МНС Володимир Шандра.

З боку Секретаріату президента у зустрічі взяли участь глава СП Віра Ульянченко та її перший заступник, представник президента у Кабміні Олександр Шлапак.

Нагадаємо, нещодавно Віктор Ющенко жорстко розкритикував дії Кабміну в газовій сфері.

Критиці глави держави зокрема, в черговий раз було піддано газові контракти з Росією та фінансовий стан "Нафтогазу".  На переконання глави держави, цей стан зараз настільки важкий, що загрожує УКраїні втратою енергетичних активів.

Читайте також:

Європа схвалила Конституцію Ющенка

Ющенко не буде оскаржувати в суді заборону грального бізнесу

Ющенко хотів би повернути всю владу президенту

Ющенко надасть жертвам Голодомору матеріальну допомогу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: