Ющенко наказав уряду гідно вшанувати ОУН і УПА

Президент підписав указ про додаткове вшанування українських визвольних рухів ХХ сторіччя та відзначення пов'язаних із ним пам'ятних дат.

Президент Віктор Ющенко підписав указ, яким зобов'язав Кабінет міністрів вжити додаткових заходів щодо визнання українського визвольного руху XX століття.

Зокрема, глава держави доручив уряду забезпечити додаткові заходи щодо активізації роботи з визнання діяльності організацій, які боролися у XX столітті за здобуття Україною незалежності. Йдеться про діяльність Української військової організації, Карпатської Січі, Організації українських націоналістів, Української повстанської армії, Української головної визвольної ради, українського визвольного руху XX століття.

Крім того, Ющенко доручив Кабміну розробити у тримісячний термін за участю Національної академії наук України комплекс заходів на 2010-2012 роки щодо гідного відзначення річниць подій, пов`язаних з історією українського визвольного руху XX століття, та вшанування пам`яті учасників цього руху, проведення відповідної наукової, виховної, просвітницької роботи та видавничої діяльності.

Крім того, Раді міністрів Криму, обласним, Київській та Севастопольській міським державним адміністраціям президент доручив організовувати за участю представників громадських організацій, учнівської та студентської молоді роботу з пошуку, збирання інформації, документів, свідчень очевидців про події та місця, пов`язані з українським визвольним рухом XX століття, та передачу таких даних Українському інституту національної пам`яті.

Також місцева влада має посприяти діяльності громадських організацій, наукових установ, учених із дослідження проблематики українського визвольного руху XX століття.

Українському інституту національної пам`яті Ющенко доручив вжити заходів щодо створення електронної бази даних про події українського визвольного руху XX століття та його учасників, а також - видання матеріалів наукових досліджень, монографій, присвячених темі українського визвольного руху XX століття.

У свою чергу, Державному комітету телебачення та радіомовлення України разом з Українським інститутом національної пам`яті було доручено забезпечити широке висвітлення в ЗМІ заходів, спрямованих на консолідацію українського суспільства, дослідження ролі, місця та значення українського визвольного руху XX століття, відзначення видатних подій, пов`язаних із боротьбою за незалежність України.

Нагадаємо, 14 листопада Ющенко взяв участь у святкуванні 67-ї річниці з дня створення УПА.

Президент тоді назвав ветеранів Української повстанської армії героями та закликав виховувати на їхньому прикладі молоде покоління в Україні.

Читайте також:

Ющенко: бійці УПА – справжні національні герої

Діаспора вимагає в депутатів розмовляти українською та визнати ОУН-УПА

Всіх українців від 14 років вчитимуть націонал-патріотизму

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: