Ющенко написав листа до КС

В посланні до суддів Президент звернув увагу на необхідність дотримання Конституційним Судом Регламенту його роботи та українського законодавства.


Президент України Віктор Ющенко звертає увагу Конституційного Суду на необхідність вжити невідкладних заходів щодо приведення рішення КС від 16 травня 2007 року «у безумовну відповідність із законом та Регламентом» для усунення будь-яких сумнівів у його легітимності. 

Йдеться про справу за поданням Вищої ради юстиції про офіційне тлумачення положення ч. 5 ст. 20 закону про судоустрій (про звільнення судді з адміністративної посади).

У листі до КС від 4 червня Президент відзначає, що зазначене рішення прийняте з порушенням закону та Регламенту Конституційного Суду, оскільки в судових засіданнях брала участь звільнена з посади судді КС особа – при відсутності будь-яких рішень судів про поновлення її на посаді. Таким чином, голосування, прийняття та оприлюднення рішення КС відбувалося «на тлі порушення закону та Регламенту Суду», переконаний Президент.

Відтак, зазначається в листі, рішення Конституційного Суду України від 16 травня 2007 року не може вважатися законним, легітимним, а отже таким, що породжує відповідні правові відносини, оскільки приймалося із порушенням встановленої законом процедури.

Нагадаємо, що 23 травня КС оголосив рішення про визнання неконституційним призначення й звільнення голів і заступників голів судів Президентом.

30 травня Верховна Рада тимчасово дозволила Вищій раді юстиції призначати й звільняти голів і заступників голів судів.

31 травня Печерський районний суд Києва зупинив постанову Ради про тимчасовий дозвіл Вищій раді юстиції призначати й звільняти голів і заступників голів судів. 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: