Ющенко: наша доля там, де Бандера і Шухевич

Президент закликав інтелігенцію прагнути до Європи - туди, куди прагнули національні герої від князя Ярослава до Бандери і Шухевича.

Президент Віктор Ющенко закликав українців звернути велику увагу на процес європейської інтеграції та назвав Європу "долею" куди прагнули національні герої України.

Про це він заявив під час виступу на Регіональному форумі Конгресу української інтелігенції в Івано-Франківську. "Я останніх 4,5 роки кажу своїй милій, улюбленій українській нації - йдемо додому – у Європу, там наші цінності. Отам Ярослав, отам Пилип Орлик, отам Хмельницький, Бандера, Шухевич. Там наша доля. Ми завжди були європейською нацією, ми творили європейські цінності", - сказав глава держави. 

При цьому він наголосив, що "інші – повертаються назад. Як Тарас Шевченко казав: ярма навчилися носити, шиї пристосувалися, мозолі вже натерли. Назад – в колонію давайте".

З огляду на це, глава держави в черговий раз наголосив на важливості вибору, який українці зроблять 17 січня під час голосування за майбутнього президента. "Ми обираємо особу чи обираємо дорогу? Очевидно, ми обираємо систему цінностей", - сказав Ющенко.

Говорячи про національні цінності, він зауважив: "Якщо ви думаєте, що Тимошенко чи Янукович повернуться до теми національного становлення, до поваги демократії чи вільного журналіста, чи інтеграції до НАТО, ви помиляєтесь". При цьому він наголосив, що його ставлення до Тимошенко не є особистим, просто в них розходяться систем цінностей.

Водночас Ющенко перелічив пріоритети, які стоять перед ним, як перед президентом і українцем: "Пріоритет № 1 – це відтворення процесу національного становлення. Другий пріоритет – демократичні перетворення. Третій пріоритет – європейська інтеграція і ті блоки реформ, які за нею слідують: економічні, політичні зміни, інтеграція до НАТО, інтеграція до ЄС".

"Істинний мисливець – це не той, який бачить фазана під горою, а той, який бачить фазана за горою. Коли ми розставляємо корзину пріоритетів, нам треба перш за все сформувати націю. Це питання не лише президента", - додав Ющенко.

"Я сподіваюся, що 17 січня – це дійсно наш референдум – аналогія 1991 року: бути нам чи не бути. В прямому розумінні цього слова: бути незалежній Україні чи не бути. Я сподіваюсь, що українська нація вибори січня не програє. Бо якщо виграє ВОНА, ви всі програєте", - також зауважив глава держави.

Нагадаємо, раніше Ющенко неодноразово критикував Тимошенко, зокрема звинувачуючи її у проросійській позиції та намірі згорнути демократію в Україні.

Читайте також:

Ющенко: Росія підтримує Тимошенко за українську трубу

В Ющенка вимагають надати Бандері звання Героя України

Тимошенко: я провела за Ющенка виборчу кампанію

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: