Ющенко: НАТО - це не актуально

Президент Віктор Ющенко вважає, що членство України в НАТО має вирішуватись на референдумі.

Президент Віктор Ющенко вважає, що членство України в НАТО має вирішуватись на референдумі.

Про це він сказав журналістам у Києві.

"Говорячи про формальне членство або не членство в НАТО, це буде тема, що буде апелюватись до народу, і нація дасть акцепт. Тільки це буде не через один, не через два роки, а через багато років, тоді коли Україна дозріє на таку відповідь", - сказав президент.

Віктор Ющенко
Архів
Віктор Ющенко запевняє, що питання вступу до НАТО на даний час не є актуальним
Він закликав політиків залишити спекуляції з цього питання.

"Ця тема не є актуальною й не потребує відповіді вже сьогодні", - підкреслив президент.

На його думку, Україна й український народ повинні самі зрозуміти, що тільки модель колективної безпеки є найбільш надійною моделлю системи безпеки у світі.

"Колективна безпека - це сама мудра відповідь, що сформувався на Європейському континенті... Не військом ми сильні, не армією, ми сильні колективною домовленістю, яку кожен, хто перебуває поруч із нами, буде охороняти нашу соборність, територіальну цілісність і незалежність", - сказав Ющенко.

Як повідомлялося, у грудні 2006 року Ющенко заявив, що виступає проти того, щоб проводити референдум щодо участі України в НАТО до того, як вона одержить запрошення до членства в Альянсі.

У жовтні Ющенко закликав європейських партнерів сприяти приєднанню України до Плану дій членства в НАТО.

Заступник помічника генерального секретаря НАТО з суспільної дипломатії в штаб-квартирі НАТО Стефані Бабст прогнозує приєднання України до Плану дій із членства в НАТО в 2009 році.

19 вересня 2006 року Верховна рада своєю постановою вирішила підтримати позицію прем'єр-міністра Віктора Януковича про неготовність України приєднатися до Плану дій із членства в НАТО.

Рада також ухвалила, що питання про членство в НАТО буде вирішуватися тільки на всеукраїнському референдумі.

На засіданні комісії Україна-НАТО в Брюсселі (Бельгія) Янукович назвав актуальним розширення співробітництва з НАТО, але зазначив, що членство в Альянсі підтримують 12-25% українців.

У свою чергу, Ющенко запевнює, що пріоритети вступу України в ЄС і НАТО залишаються незмінними й темпи їх втілення не будуть знижені.

ВідеоПроблема вступу України до НАТО

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: