Ющенко натякнув Януковичу, що слід розпустити Раду

Екс-президент нагадав, що три роки тому він розпустив Верховну раду при спробі переформатування коаліції. Рішенням КС щодо більшості Ющенко обурений.

Віктор Ющенко
AFP
Віктор Ющенко обурений рішенням КС
Екс-президент Віктор Ющенко обурений тим, що КС повністю переглянув свою позицію щодо формування коаліції і нагадав, що три роки тому розпустив Верховну раду після спроби переформатування більшості.

"У 2007 році, коли та ж Партія регіонів у подібний спосіб намагалась сформувати конституційну більшість в українському парламенті, я, не вагаючись, припинив ці антиконституційні дії, розпустивши Верховну раду", - нагадав Ющенко.

За його словами, "рішення Конституційного суду щодо визнання правомірності формування парламентської коаліції, використовуючи корупцію, на жаль, засвідчило: сьогодні не існує державного арбітра, який стояв би на сторожі духу і букви Конституції України, непорушності прав і свобод її громадян".

Ющенко нагадав, що Конституційний суд фактично з точністю до навпаки переглянув власне ж рішення від 17 вересня 2008 року, де однозначно сказано: "...словосполучення "коаліція депутатських фракцій у Верховній раді України"... слід розуміти як сформоване на встановлених Конституцією України та Регламентом Верховної ради України засадах об'єднання за результатами виборів кількох депутатських фракцій".

"Спроби перекреслити попереднє рішення КСУ 2008 року з мотивів внесення змін до регламенту Верховної ради України не витримують критики. Адже це закон про регламент має узгоджуватись із Конституцією, а не навпаки", - відзначив він.

За словами Ющенка, Конституція не може підганятися під потреби поточного моменту політичними рішеннями. "Інакше в України буде не лише коаліція "тушками", а й Конституція, в яку домалюють потрібні комусь норми", - вважає екс-президент.

Нагадаємо, 7 квітня Конституційний Суд України оприлюднив своє рішення про визнання законним способу формування коаліції, при якому в більшість можуть входити не тільки фракції, але й окремі депутати.

КС мотивував своє рішення тим, що порядок роботи Верховної ради, засади формування, організації діяльності та припинення діяльності коаліції встановлюються Конституцією та Регламентом.

Тлумачення положень частини 6 статті 83 Конституції в рішенні КС від 17 вересня 2008 року було дано без урахування чинного на той час Тимчасового регламенту ВР, який цим же рішенням КС визнав неконституційним, у зв`язку з прийняттям його не у формі закону, а у формі постанови ВР.

Президент Віктор Янукович заявив, що приймає рішення Конституційного суду про спосіб формування коаліції.

Читайте також:

Янукович: я завжди говорив, що прийму будь-яке рішення КС

Конституційний суд офіційно узаконив нову коаліцію

Уряд: до коаліції незабаром приєднаються 10-15 опозиціонерів

Регіонали готові прийняти в коаліцію людей Ющенка

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: