Ющенко назвав неприпустимими кредитні домовленості Тимошенко з Москвою

Глава держави знову розкритикував дії прем'єр-міністра: цього разу він побачив в її діях ознаки "кулуарної корупції".

Президент Віктор Ющенко гостро розкритикував дії прем’єр-міністра Юлії Тимошенко щодо відкриття кредитної лінії у Росії. В тому, що Москва погодилася надати Україні грошову допомогу, він побачив ознаки корупції.

Глава держави зауважив, що стратегічні для життя країни питання не припустимо вирішувати кулуарно, з порушенням встановлених правових норм, повідомила його прес-секретар Ірина Ванникова на брифінгу 9 лютого.

"Цей візит (урядової делегації до Москви, який Тимошенко спростовує – прим. ред.) відбувався з порушенням правових норм, які регламентують в Україні міжнародні переговори. Президент не затверджував директив для цих переговорів і не отримував відповідних документів із уряду", - сказала Ванникова.

"Президенту України відомо лише про технічне завдання переговорній групі. Він вважає неприпустимим поєднувати отримання Україною кредиту з ратифікацією договору про "нульовий варіант" та про долю вітчизняної ГТС", - наголосила вона.

Ванникова звернула увагу, що так званий "нульовий варіант" передбачає поділ майна колишнього СРСР, відповідно до якого Росія бере на себе всі борги Союзу, однак Україна відмовляється від своїх претензій на будь-яку власність СРСР, у тому числі за кордоном.

"Президент закликає до зваженості та прозорості у питаннях зовнішніх запозичень. Він звертає увагу, що державні борги віддаватимуть не чиновники, які їх отримують, а український народ, насамперед молоде покоління", - підкреслила прес-секретар президента.

Нагадаємо, скандал навколо кредитних переговорів з Москвою виник наприкінці минулого тижня. Адміністрація президента звинуватила Юлію Тимошенко в проведенні таємних переговорів з Росією, під час яких вона "здала" національні інтереси.

Зокрема, скандалу сприяли опубліковані дані про "додаткові умови" Кремля, серед яких - ратифікація угоди про "нульовий варіант" (договору про розподіл майна колишнього СРСР, за яким Росія бере на себе всі борги Союзу, але інші колишні республіки відмовляються від своїх претензій на будь-яке майно СРСР - Україна залишилася єдиною країною в колишньому Союзі, що не ратифікував його).

Тимошенко підтвердила, що Росія погодилася виділити Україні кредит для покриття планового дефіциту в бюджеті. Втім, спростувала інформацію про будь-які додаткові пункти контракту.


Читайте також:

Кредитна історія Тимошенко опинилася в центрі скандалу
На Прикарпатті Ющенка навчили обходитися без газу
Переговори МВФ та України провалилися: Київ залишили без кредиту

ВідеоЮщенко назвав неприпустимими кредитні домовленості Тимошенко

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: