Ющенко назвав знаковим суд над організаторами Голодомору

Президент переконаний, що це відновлює історичну справедливість і дає шанс розвиватися Україні на демократичних засадах.

Президент Віктор Ющенко вважає знаковим рішення Київського апеляційного суду про визнання радянських керівників винними в здійсненні геноциду українського народу - організації Голодомору в 1932-1933 роках.

Як повідомляє прес-служба глави держави, на думку Ющенка, це рішення відновлює історичну справедливість і дає шанс розвиватися Україні на чесних і демократичних засадах.

Нагадаємо, 13 січня Апеляційний суд Києва визнав керівників більшовицького тоталітарного режиму винними у геноциді в Україні в 1932-33 роках.

Суд констатував, що Йосип Сталін (Джугашвілі), В'ячеслав Молотов (Скрябін), Лазар Каганович, Павло Постишев, Станіслав Косіор, Влас Чубар та Мендель Хатаєвич вчинили злочин геноциду, передбачений карним кодексом України. Але суд закрив кримінальну справу у зв’язку з їхньою смертю.

Рішенням суду підтверджені висновки слідчих СБУ про організацію вчинення в 1932-1933 роках на території УСРР керівництвом більшовицького тоталітарного режиму геноциду української національної групи, тобто штучного створення життєвих умов, розрахованих на її часткове фізичне знищення.

За оцінками СБУ, жертвами Голодомору 1932-33 років стали понад 10 мільйонів людей у 18 регіонах України. Кримінальну справу за фактом здійснення геноциду українського народу спецслужби порушили у травні минулого року.

Читайте також:

Суд Києва визнав Сталіна винним у геноциді українців

В Україні вперше судять людину, яка публічно заперечила Голодомор

Більшість українців не вважають Голодомор геноцидом

На Сумщині живих людей записали у жертви Голодомору

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: